zeggen wanneer we weer volop gaan draaien. Op het ogenblik is er wel veel vraag naar het 5 meter doek, maar aangezien we deze getouwen nog niet hebben, kunnen we geen orders aannemen. In november a.s. zouden deze getouwen geplaatst worden, maar van de machine fabriek is juist bericht ontvangen, dat dit veel later zal worden i.v.m. diverse moei lijkheden. We zullen trachten deze getouwen zo gauw mogelijk geplaatst te krijgen. Samengevat kunnen we dus zeggen, dat het jaar 1961 voor Ter Horst Co. N.V. een zeer moei- ^Jijk jaar is geweest, maar we hebben het ^■olste vertrouwen in 1962. De heer Waanders merkt op, dat de be treffende personen weer verlangen naar hun oude werk. Ook zijn er moeilijkheden betreffende de lonen van mensen uit de Geurne, die veel hoger liggen dan van de mensen uit Boom kamp, waar ze nu werken en waardoor er ontevredenheid ontstaat. De Voorzitter zegt te hopen dat deze moei lijkheden zo spoedig mogelijk opgelost kun nen worden. Wat betreft de derde vraag van de heer Nieuwenhuis over de kwaliteitspremie in de M.R. antwoordt de Voorzitter dat dit lang breed bekeken is, maar dat we dit niet hebben willen doen. Hij geeft daarvan een historische uiteenzetting. Verder zegt spreker nog dat we de M.R. hebben laten verwateren en misschien wordt er in de toekomst een ander sys teem toegepast. Op een vraag of er geen verandering in komt, antwoordt de Voorzitter, dat dit misschien nog wel gebeurt, maar voegt «er aan toe, dat men hier de gehele M.R. Beu is. De heer Nieuwenhuis kan zich hierover niet anders dan verheugen. Verder zegt de Voorzitter, dat de M.R. wel goed is als ze goed beoordeeld wordt en goed ontvangen wordt door de betreffende personen. De Voorzitter vraagt of de heer Nieuwen huis tevreden is met deze uitleg, waarop deze bevestigend antwoordt. De heer A. J. Seppenwoolde vraagt of er niet een betere regeling kan komen in de fietsenloods „Boomkamp". De bromfietsen staan n.l. tussen en vóór de fietsen, terwijl hiervoor toch een aparte ruimte is gelaten. Verder rijdt men er ook vóór in, waarvan andere personen veel hinder ondervinden en het is nog gevaarlijk bovendien. De Voorzitter zegt dat dit bekeken zal worden. Tenslotte dankt mevr. Timmerman-Slet- tenhaar de gehele O.R., ook mede namens haar man, voor de prachtige cadeaux en belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Vergadering 13 oktober 1961 Aanwezig de heren: H. Jordaan, Drs. A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, J. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, J. Bruins, H. Meijerink, Joh. Waanders, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, H. van Pij- keren, G. Weijers, mevr. Timmerman-Slet- tenhaar en de heer Pavlicek. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergadering en heet allen welkom. Alvorens over te gaan tot de agenda, doet de Voorzitter de volgende mededeling: Vrijdag 29 september j.l. heeft de heer H. Nieuwenhuis van de Timmerkamer, tevens secretaris van onze Ondernemingsraad, onze dienst verlaten. Uit de omstandig heid dat er voordien geen gelegenheid meer is geweest om van deze scheidende secretaris in een vergadering afscheid te nemen, meenden verschillende leden van onze Ondernemingsraad een bepaalde con clusie te moeten trekken. Toen echter tijdens een samenkomst met deze leden bleek dat e.e.a. niet opzettelijk zo was gelopen, doch dat hier hooguit zou kunnen worden gesproken van een, zij het betreurenswaardig, misverstand, kon men zich met de gegeven uiteenzetting ver enigen. Volledigheidshalve delen wij nog mede, dat van de heer H. Nieuwenhuis in zijn functie van secretaris van onze Onderne mingsraad, namens de Directie mondeling en door de Voorzitter, die toen afwezig was, inmiddels schriftelijk afscheid werd genomen. De O.R.-leden hebben dit aanvaard en zijn ermee akkoord gegaan. Notulen d.d. 29.8.1961 De heer Meijerink zegt dat hierin is opge nomen dat door hem gevraagd is of de verlichting in Weverij Bijvank II niet ver beterd kan worden. Spreker zegt dat ook door hem gevraagd is of men met de verdere modernisering 13

Het Anker | 1961 | | pagina 15