VERGADERINGEN ONDERNEMINGSRAAD gehouden op dinsdag 29 augustus 1961 's morgens 10.30 uur in de grote vergaderzaal van het kantoor. Aanwezig: de heren H. Jordaan, Drs. A. H. W. Thomassen, Js. Harbers, G. J. v. Putten, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, J. Bruins, M. Meijerink, J. Waan- ders, G. Kippers, G. Wessels, mevr. Tim- merman-Slettenhaar en de heer Pavlicek. De heer E. Dommerholt was wegens ziekte niet aanwezig. De voorzitter, de heer Jordaan, opent de vergadering en heet allen welkom. Spreker feliciteert allereerst mevr. Timmerman- Slettenhaar met haar huwelijk en bedankt haar voor de tractatie. Vaststellen vakantieschema 1961/1962 Na enige discussie werden voor 1961/1962 de volgende collectieve snipperuren vastge steld dagploeg: 18.6 uur 13 uur res.) A-ploeg 16.6 uur 13 uur res.) B-ploeg 16 uur 13 uur res.) C-ploeg 16 uur 13 uur res.) D-ploeg 19 uur 4- 13 uur res.) De voorzitter vraagt of de O.R. met voor gestelde wijzigingen akkoord kan gaan, waarop dit rooster dan verder afgewerkt kan worden. De O.R. verklaart zich met genoemde wij zigingen akkoord. Rondvraag' De heer Meijerink vraagt of het mogelijk is in Bijvank II de verlichting te ver beteren. Hiermee is al een begin gemaakt, zodat de ene helft al klaar is, waartegen de andere wel wat afsteekt. De Voorzitter zal dit noteren. De heer Nieuwenhuis stelt de volgende vragen 1. Hoe is de toestand in het bedrijf betref fende de werkzaamheden; 2. Voorstel om de heer Ligtenberg, die we gens ziekte al enkele weken thuis is, een kleine attentie te sturen; 3. Wat de reden is dat de kwaliteitspremie in de M.R. verrekend is. Wat betreft punt 2 zegt de Voorzittei^ hiermee akkoord te kunnen gaan en de overige leden eveneens en zegt dat dit voor elkaar zal worden gemaakt. Vraag 1 betreffende de huidige toestand in het bedrijf, beantwoordt de Voorzitter als volgt: Spreker zegt, dat er gelukkig een flinke daling in de prijzen van de jute-grondstof- fen is gekomen. Was de prijs op 1 januari j.l. 195, die la ter zelfs opliep tot 200, deze is nu met de nieuwe oogst 'gezakt tot 125, hoewel de goede kwaliteit nog wel schaars te krijgen is. Spreker zegt, dat het een verheugend ver schijnsel is dat de prijzen weer normaal zijn. De 'kopers hebben de afgelopen maanden op hun voorraad geteerd, waardoor we hier alleen maar spoedorders konden krijgen. We hopen dat we voor het gewone doek weer behoorlijk orders krijgen. De prijzen zijn nog niet mooi, maar dit verlies moeten we nemen. Wij zijn in Europa één van de weinige be drijven die doorgedraaid hebbenEngeland b.v. werkte short-time en ook Duitsland.^^ De laatste weken verkopen we ruim deM weekproduktieook de linoleum-getouwen zijn behoorlijk bezet. Wat betreft de breeddoek-getouwen zegt de Voorzitter, dat hier de toestand nog niet zo rooskleurig is. De prijzen zijn verschrikkelijk slecht, zodat we met groot verlies zouden werken als we het doek verkochten. Wel hebben we de voorraad belangrijk kunnen inkrimpen. Ook was er gisteren weer een aanvraag, maar met de slechte prijzen is het moeilijk om te beslissen. Alhoewel uit Amerika weer optimistischer geluiden komen, kunnen we toch nog niet 12

Het Anker | 1961 | | pagina 14