IDEEËNBUS houden en zo mogelijk te vergroten. Wan neer het dan bijvoorbeeld nodig is om de datum waarop de belastingverlaging zal in gaan naar een later tijdstip uit te stellen, dan mag ons dat spijten, maar het geeft ons niet het recht de regering daarom te verguizen. Wat meer vertrouwen in hen, die ons land in een tijd van economische en politieke spanningen leiden, is dan wel op zijn plaats. In de tijd, die is verstreken sedert ons vo rige nummer uitkwam, hebben we zorge loos vakantie kunnen„houden. Wanneer wij in ons gezin niet geconfronteerd worden met tegenslagen, leven de meesten van ons zorgeloos. Ofschoon we bijna dagelijks via radio en de kranten in kennis worden gesteld van allerlei conflicten in de wereld, heeft het weinig invloed op ons dagelijks bestaan. Berlijn, Kongo, Zuid-Vietnam, Al gerije, Bizerta en Zuid-Tirol, om maar een handje vol problemen op te noemen, laten ons vrijwel onberoerd. We wanen een oor log, om deze geschillen te beslechten, on denkbaar. En toch worden wij plotseling even wak ker geschud wanneer wij pamfletten in onze "brievenbus vinden, waarin staat hoe wij moeten handelen wanneer in onze om geving een KERNBOM tot ontploffing zou worden gebracht. Wat een verschrikkelijk idee We rillen bij de gedachte dat dit ooit zou gebeuren Toch moeten we ons realiseren, dat het machts-evenwicht tus sen Oost en West kan blijven bestaan bij de gratie van de bewapening, inclusief kern bommen. Wanneer dit evenwicht in ons nadeel zal worden verstoord, vallen wij on herroepelijk ten offer aan het wereld-com- munisme. Onze samenleving in de vrije we reld steunt momenteel op de bewapening van het Westen. Iedereen vertrouwt erop, dat we de communisten de baas kunnen blijven, maar voor het geval ergens iets mis zou gaan is het goed dat de burgers weten welke gevaren de ontploffing van een kernwapen veroorzaakt. Hoe U zich tegen de uitwerking van radio-actieve stra ling het beste kunt beschermen, want de omvang van het getroffen gebied maakt het noodzakelijk dat U zichzelf helpt or|^ dat de kleine groep van specialisten hai^^ den tekort zou komen. Schrikt U niet te veel van deze voorlich ting, maar bekijkt U het nuchter en tracht U zich wat vertrouwd te maken met de aanwijzingen. Als U ze niet nodig hebt, des te beter, maar in tijd van nood kan het U te pas komen Zo zijn we wat dieper gedoken in de vraag stukken van onze tijd, dan we anders wel deden. Meestal houden we ons bij de za ken, die ons als bedrijfsgemeenschap aan gaan, maar daarover vindt U in dit num mer wat minder. Ook de Ondernemings raad kent een komkommertijd en dan vindt de redactie gelegenheid de aandacht eens te vestigen op andere zaken. Sinds het laatste „Anker" ontvingen wij een 4-tal voorstellen nl.: Een voorstel betreffende het verbeteren van de afremming van de spinklosjes. Ook een tweede voorstel n.l. om in de lagerkappen van spinmachines kamers in te draaien en deze met remvoering op te vullen, waardoor de doffingas zou kunnen worden afgeremd; hierdoor zou het breken van de frames en tandwielen kunnen wor den voorkomen. Alhoewel dit laatste geen afdoend middel is om het breken van garens en tandwie len geheel te voorkomen, werd het idee op prijs gesteld. Beide voorstellen, afkomstig van dezelfde inzender, werden als volgt gewaardeerd^^ f 80,— voorstel 1 voorstel 2 f 60,- Een voorstel om de overcomplete oplegmat van spreaders op opener te maken. Alhoewel dit voorstel om technische en economische redenen niet overgenomen kon worden, werd een aanmoedigingspre mie van f 2,50 toegekend. Voor het ontwerpen van een apparaat voor het afsnijden van rubber, nodig voor het reviseren van prellbökken, kreeg de indie ner van dit idee een premie van f 15, 4

Het Anker | 1961 | | pagina 4