We zitten alweer in de «Voordat we er erg in hadden is het al weer Jktober geworden; de herfst is weer in het land. U hebt zich misschien al eens afge vraagd wanneer het Anker eens weer zou verschijnen. Ja, daar hebt U wel een beetje gelijk aan. Het heeft deze keer wat langer geduurd dan anders. Maar U weet ook wel, dat dit soort periodieken gedurende de zo mermaanden minder „stof tot praten" heb ben en bovendien ook minder gelezen wor den dan in het winterseizoen. Wanneer het mooi weer is genieten we van het buiten zijn en hebben we minder behoefte aan tijdschriften. Daarom hebben we maar de vrijheid genomen om een keer over te slaan. We hopen, dat U het ons wilt ver geven De zomer is nu voorbij. Lang heeft het mooie weer in de tweede helft van septem ber zich verzet tegen het korten van de dagen. Wat we in juli en augustus aan mooie zomerse dagen hebben gemist, kre gen we nog in de nazomer. En warm dat het wasPffwe hadden er niet meer op gerekend. Je kon nog genieten van de zon en de warmte en nog wat vitaminen oppikken voor de winter. We zwommen ^fcog toen het volgens de kalender al enige blagen herfst was, hetgeen zeker zeer onge bruikelijk is, want het zwembad dat offi cieel reeds gesloten was, hield zijn poorten open zo lang het mooie weer stand hield. En hebt U een goede vakantie gehad dit jaar Veel reden tot klagen hebben de meesten van ons zeker niet. Alles is be trekkelijk, nietwaar, en zo konden we te vreden zijn met het weer in onze fabrieks- vakantie wanneer we eraan denken hoe anderen het in augustus troffen. We ho pen, dat U genoten hebt van Uw vrije dagen. Niet iedereen gaat op reis, maar dat hoeft ook niet. We zijn er zeker van, dat degene die in de fabrieksvakantie de laatste hand legde aan de modernisering van zijn huis, veel voldoening zal hebben van zijn vakantiedagen. Anderen gingen vissen, fietsen, naar een speeltuin of naar een circus in de buurt. Je bent een week bij je gezin, je bent uit je gewone sleur en deze onderbreking geeft ons kracht en frisse moed om weer een jaar te werken. En of U nu pannekoeken zat te eten bij tante Sien in Vasse of spaghetti in Riva aan het Gardameer of een uur zat te wach ten voor U Uw koffie kreeg op de nieuwe pier van Scheveningen, U hebt, naar wij hopen, allen energie kunnen bijtanken voor een nieuw jaar. Ja, want het bedrijf staat niet stil. En ge lukkig maar. Van de personeelsafdeling ho ren we steeds maar zuchten dat we niet genoeg mensen kunnen krijgen om al het werk te verzetten. Schaarste aan personeel is het kenmerk van dit jaar en niet alleen bij ons Een paar weken geleden, toen de Troonrede en de Rijksbegroting in de kran ten stonden afgedrukt en van commentaar werden voorzien, hebt U kunnen lezen dat het economisch bestel in ons land op het ogenblik aan grote spanningen bloot staat. We moeten voorzichtig zijn met onze hui dige mate van welvaart, want anders zou den we in een recessie, een terugslag in het economische leven, kunnen geraken. Die welvaart willen we allen graag behou den, maar het valt ons heel moeilijk om voor dat doel een offer te brengen. Eens deels komt dat omdat het economische bestel zo ingewikkeld is, dat we het moei lijk kunnen begrijpen, maar aan de andere kant denken we dikwijls té egoïstisch en verliezen we uit het oog, dat we allemaal een heel klein radertje zijn in het hele grote mechanisme, dat onze samenleving is. In onze regering zitten enige ministers, die knappe economen zijn. Zij trachten ons land te leiden in hun streven de tot dus ver genoten welvaart voor ons allen te be- 3

Het Anker | 1961 | | pagina 3