gelegd. Men moet hierbij ook rekening houden met de pool of vleug. Van ruige stoffen moeten de haartjes naar beneden vallen. Van fluweel juist andersom. En nu nog even een tip voor de zuinige dames. Er blijven tegenwoordig veel jurken in de kast hangen omdat het model of de stof uit de mode is, of allebei. Op de huishoud school maken we van de jurken waaraan een cirkelrok is een gewone tweebaansrok. De stukken die we dan overhouden gebrui ken we voor voering tegen een kussen en dergelijke. Wijde rokken zijn te gevaarlijk in de fa briek, evenals petticoats, daar kom je maar ^^pe in aanraking met de machine. Diploma's Naaien werden behaald door: Mien Klein Nagelvoort, Gerda Hanstede, Hendrika Brinks, Manna Poortman, Henny Zandvoort, Dien Altink, Dina Voortman, Riek Lohuis, Janny Strokap, Els Vros, Pina Koster. Dit betekent dus, dat deze dames nu zelf standig kunnen naaien. Wie gaat er deze winter nog meedoen Zelfstandig koken kunnen: Dina Lankamp, Jennie Kommer, Dientje Nijkamp, Hendrika Goossen, Hermien Kos ter, Gerda Poortman, Mien Klein Nagel voort en nog meerdere dames, die echter om verschillende redenen niet op de laatste les in september aanwezig konden zijn. Avondclub BLADPLANTEN Wie heeft ook zo het land aan bladplanten in de vensterbank, die nooit of weinig bloeien Nu ik wel Maar ik maakte de grond van de bloempotten wat fleuriger door een zakje gekleurde (rood, geel, blauw) kleine lava-steentjes erover te strooien (verkrijg baar in een winkel voor hengelaars). Veel vrolijker Ik ken trouwens een prachtige venster bank met bladplanten, die veel bewonde ring heeft. Dit is aan de Watermolen, te genover de fabriek en nog wel op het Noorden Knap werk. Ziekenverpleging thuis en Baby- en Kin derverzorging diploma werden behaald door de dames: Korenromp-Bruns, J. Rozendom-Wolte- ^nk, D. Nijland, J. Waanders, J. Harbers, J. Kommer, D. Langkamp, R. Pas, H. Lig- tenberg, H. Kwintenberg, M. Smalbrugge, W. Bosman, J. Seppenwoolde, A. Slagman. De volgorde is willekeurig; heeft dus niets te maken met goed-beter-best. Allen konden op de gezellige laatste avond in juli onder ogen van mevrouw F. ter Horst-van Dorp geweldig goed een zieke helpen enz. Avondcursus Zuster Hulst vraagt nog en kele deelneemsters meer voor de beginnen de cursus ziekenverpleging, baby- en kin derverzorging enz. De avond, wanneer U kunt, erbij opgeven aan de baas. Hef nieuwe klcis/e 14-jarigen 27

Het Anker | 1961 | | pagina 27