ik HUISHOUDSCHOOL ik Dan Clara nog eens Berendina tegenover Clara Het was in de vakantie toen wij op bezoek gingen bij Berendina en haar man en twee kinderen, om eens gezellig te „kuieren". Het was echter een tegenvaller: om zo te zeggen, jammer van je viije avond. Er was teveel gemopper bij beide men sen. Zij kon niet smakelijk koken en nog minder de beurs met geld goed beheren. Ze had dan vroeger ook nooit een kook cursus gevolgd (het eten te saai), nooit een naaicursus (nu dure kleding, ook van de kinderen) en nooit een cursus kinderver zorging (geen gemakkelijke kinderen met eten, met het zich bezig houden, lastige humeuren enz. enz.). Tja, ze had dan ook niet bij Ter Horst Co. N.V. of Kamgarenspinnerij „Riessen" gewerkt Herhalingsoefeningen 26 Daar kwamen wij ook,, om de vierde baby te zien en daar kon je nu aan alles, maar dan ook aan alles merken, dat de Huis houdschool daar een goed spoor achterliet. Niet alleen de vrolijke verhalen over de gezellige cursusavonden van vroeger, maar ook de eigengebakken koek, de zelfge- naaide blouse en kinderkleertjes deden het hem Dat maakte ook, dat er geen moei lijkheden met het geld waren. Dat is voor ons ook prettig. Dit jaar zijn er meer cursussen dan vorie^ jaar. De meesten doen mee. Naaien Het komt nogal veelvuldig voor dat de meisjes van de les teveel stof hebben. Dan gaan we natuurlijk maar niet ruim weg knippen, maar als er dan bij een jurk nog een kort jasje uit kan, dan is zulks van harte welkom. Doch soms schiet er een stuk over waar men niets aan heeft. Dit kan voorkomen worden door op de huishoudschool eerst een model uit te zoe ken, het patroon te tekenen of na te rade ren en hiermee te berekenen hoeveel stof men nodig heeft en pas daarna de stof kopen. Hierbij vooral letten op de kleuren die met. elkaar moeten harmoniëren, bij voorbeeld bij dat suède jasje. Maakt U een ingewikkeld model, dan kunt U de patroondelen het beste even op psé pier of i.d. uitleggen, dat even breed is ala de stof die U denkt te kopen. „Wollen stoffen zijn meestal 130-140 cm. breed, de overige weefseld 80 a 90 cm. (Ver geet de naden en zomen niet.) Als er loop in de stof zit, d.w.z. wanneer het dessin duidelijk in één richting loopt, knipt het onverdeliger dan effen stof. Ook van een streep en ruitstof, vooral wanneer het een a-symetrische ruit of streep be treft, hebt U wat meer stof nodig. Bij ruige stoffen en fluweel moeten de pa troondelen ook alle in één richting worden

Het Anker | 1961 | | pagina 26