40 jaar geleden trad op 25 juli in dienst van Ter Horst Co. N.V. de heer D. ter Avest, die vanaf die datum onafgebroken in de Timmerkamer werkzaam is geweest. Hij begon als „krullenjongen" en werkte zich op tot timmerman. Op uitnodiging van de Directie werd hij 's morgens de 31e juli met zijn echtgenote op kantoor ontvangen, om met zijn jubi leum te worden gehuldigd. De heer A. H. ter Horst, die bij zijn huldi ging namens de Directie sprak, schetste hem als een plichtsgetrouw werker, die steeds tot tevredenheid van zijn superieu ren zijn werk verricht. ^^De Directie wil dan ook bij deze gelegen- ^®reid de jubilaris hartelijk dank zeggen voor alles wat hij gedurende deze tijd voor het bedrijf heeft gedaan. Mevrouw Ter Avest werd niet vergeten. Ook haar werd dank betuigd voor al de ja ren die zij voor haar man tot steun is geweest om hem in staat te stellen deze dag te mogen beleven. Hierna overhandigde spreker de heer Ter Avest de gebruikelijke enveloppe met in houd, alsmede het zilveren „Anker"-in- signe met gouden kroontje, dat een bewijs is van 40 jaar trouwe dienst bij Ter Horst Co. N.V. De heer Ter Avest dankte hierop de Direc tie voor de huldiging van zijn jubileum en zei te hopen, dat het hem gegeven mocht zijn zijn gouden jubileum mee te maken. Om 10.30 uur nam het gezelschap in de grote vergaderzaal plaats, waarna ook burge meester en de Directie binnentraden. Na een kort welkomstwoord door de heer Jordaan, gaf deze het woord aan burge meester Landweer. Deze zei o.a. er als burgemeester van Rijssen trots op te zijn bij dit 40-jarig jubileum van 7 van zijn gemeenteleden aanwezig te mogen zijn. Spreker memoreerde hun lange en trouwe dienst en zei dit dienstverband te beschouwen als een compliment zowel voor de werkgevers als voor de werknemers en voor de gemeente. Het getuigt, aldus spreker, enerzijds van grote belangstelling voor Uw werk en Uw be drijf en anderzijds van het feit dat Uw werkgever een goede sfeer heeft weten te schep pen in het bedrijf, waardoor U zich hieraan gebonden voelt. De burgemeester deelde hierop mede, dat naar aanleiding van een hiertoe gedaan ver zoek door de Directie van Ter Horst Co. N.V., het Hare Majesteit de Koningin be haagd had deze jubilarissen een Koninklijke Onderscheiding toe te kennen en wel de medaille in de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens speldde de burgemeester de jubilarissen de medailles op, waarna allen ook door de Directieleden met deze onderscheiding werden gelukgewenst. Hierna nam de heer Jordan het woord namens de Directie. Spreker zei, dat de Directie er uiteraard trots op is dat deze dag een 7-tal van haar personeelsleden Koninklijk onderscheiden zijn. Spreker wilde niet nalaten hen de erkentelijkheid van de Directie te betuigen voor het werk dat zij gedurende deze 40 jaar voor het bedrijf hebben verricht, alsook aan de echtgenoten voor alles waarmee zij hierbij hun mannen tot steun zijn geweest. De heer Jordaan sprak de hoop uit dat de jubilarissen nog lang deze Onderscheiding in teoede gezondheid zullen mogen dragen en dat hun en hun familie nog vele gelukkige "aren beschoren mogen zijn. Hierna ontvingen alle jubilarissen de bekende enveloppe met inhoud en ook het zil veren „Anker-insigne" met gouden kroontje voor hun 40-jarig dienstverband. Tot slot dankte de heer Jordaan de burgemeester voor zijn bemoeienissen met deze voor drachten en voor zijn aanwezigheid bij de uitreiking van de onderscheidingen. Na een gezellig samenzijn, waarbij nog vele oude herinneringen opgehaald werden, dankte de heer Ten Berge namens de jubilarissen, de Directie voor de hartelijke ontvangst en voor het mooie cadeau dat men mocht ontvangen. Verder dankte spreker burgemeester Landweer voor de Koninklijke Onderscheiding die men door zijn tussenkomst mocht ontvangen en verzocht de burgemeester deze dank aan Hare Majesteit de Koningin over te willen laten brengen.

Het Anker | 1961 | | pagina 25