ONS BOUWFONDS Dieks dacht, wat dat mèèkn daar in dat ding kan zeggen, kan ik ook. En al deze voorvallen gaven veel plezier. Of er gezongen is van Jannao den riest met proemn en melk nao at, dat vermeldt de historie niet. Dat we aan het begin en het einde van onze tocht de mensen de nieuwe wijken van onze stad lieten zien, is een goede ge dachte geweest. Vele oudjes de jongeren natuurlijk wel waren nog nooit eerder op de Nieuwbouw van 't Lenfert en Venne- kesgaarde geweest. Zij keken dan ook de ogen uit bij het zien van al die nieuwe woningen, waar „onze Willem en Dika ook 'n hoes kriegt". ^Jatuurlijk ontlokte onze aankomst bij het ^Parkgebouw weer oh's en ah's, want ner gens werden we zo goed verzorgd en ont vangen als daar. 't Is altijd zo huiselijk met de wandlampen aan en de keurig ge dekte lange tafels met overal bloemen. De bediening door eigen personeel en onze busleidsters deden mede de gemoedelijk heid verhogen. Dat daar een paar borreltjes lekker smaak ten is te begrijpen en tegen dat de maag begon te rammelen, kwamen heerlijke geu ren van koffie en warme saucijsen broodjes uit de keuken. Maar in de keuken liet ook onze directie zich later nog eens zien, want inderdaad, ze waren lekker en het is een feit, dat een man nog wel eens graag in de keuken rondneust of er soms wat te halen valt. Dat was dus wel een stille hulde voor de bakker. Aan het slot van de middag bedankte de heer Poortman namens alle gepensioneer den voor het gebodene, waarop de heer Auke het woord nam om wederzijds te be danken voor de grote en steeds groter wor dende deelname aan dit jaarlijks weerke rend festijn. De wens van „meneer Auke" dat we in de toekomst uit het Park zullen puilen, kan de organisatoren alleen nog meerdere grijze haren bezorgen, want we kunnen er nog maar net in met z'n allen en dat wil wat zeggen. Maar ondanks dat, hopen we, dat we nog menig jaar in grote getale dit feest mogen meemaken. Herhaaldelijk blijkt, dat er misverstanden bestaan over de regels die gelden voor een lid van het „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. N.V." Gelukkig zijn er velen die voor alle zeker heid vragen of men inderdaad goed is ingelicht. Als U iets niet duidelijk is betreffende het Bouwfonds, kom dan gerust op het kantoor om hierover te praten. Enkele veel voorkomende vragen en de ant woorden daarop, willen we echter hier onder afdrukken. Hopelijk worden even tueel nog bestaande verkeerde opvattingen hiermee recht gezet. Vraag: Als ik een huis koop of ik laat er een bouwen met een voorschot van het Bouwfonds, moet ik er dan persé zelf in wonen Antwoord: Uit de Statuten van het Bouw fonds blijkt, dat men eigenaar van het huis moet zijn. Van een verplichting om zelf daarin te wonen is geen sprake. Als U dat wilt, kunt IJ dat huis dus ver huren aan iemand anders. Vraag: Op de ledenvergadering in maart j.l. hoorde ik, dat ik mijn bouwsom uit gekeerd zou krijgen. Tot op heden heb ik er echter nog niets van vernomen, hoewel het al oktober is. Hoe zit dat nu? 21

Het Anker | 1961 | | pagina 21