haal een TMPGji)! Personeelsconcerten Overijssels Philharmonisch Orkest Haal een trap(je) Het meest opvallende is, dat bepaalde na men zovéél voorkomen in een bepaalde stad of streek. Dit verschijnsel vindt men ook in onze vissersplaatsen. Zo komt men in Scheve- ningen en Katwijk heel vaak de namen Pronk, Taal, Vrolijk, v. d. Toorn, Plugge e.a. tegen. Dit herinnert ons aan een grap pig historisch feit in verband met veel voorkomende namen in de kuststreek. Er trouwde eens een bruidspaar in Katwijk met de namen Vrolijk en Treurniet. De predikant die de dienst leidde, heette Vreugdenhil U begrijpt, dat het een op gewekte gebeurtenis werd. Om naar onze eigen stad terug te keren, het zou aardig zijn om eens te onderzoe ken, waaraan de verschillende familienamen zijn ontleend of waaruit afgeleid. Het zou ons echter te ver voeren om hierop nu nog verder in te gaan. Misschien kan een ter zake kundige lezer van ons blad hieraan eens een beschouwing wijden Nog inte ressanter wellicht zou het zijn om de in omloop zijnde bijnamen eens te bespreken. Karei Klautergraag begon al vroeg op alles te klimmen. Als klein kind op stoelen, als baldadige jongen in bomen en zo ging het door. Ettelijke malen is hij al gevallen, maar hoe wreed dit ook klinkt nooit hard genoeg om dat klauteren voor goed af te leren. Dat leren door hard vallen is één van de manieren om verstandiger te worden in zake wrakke bouwsels, waarop „je wel effe kan staan". Er is ook nog een tweede, veel betere ma nier: je verstand en het juiste gereed schap gebruikenen dat betekent in dit geval: A als je ergens in de hoogte bij moet „HAAI" EEN TRAP(JE) Programma's om te watertanden Zoals vermeld is op de aanplakbiljetten bij de portiers, is er op 13 en 18 oktober een personeelsconcert gegeven door het Overijssels Philharmonisch Orkest in het „Cultureel Centrum" te Almelo, uitgaande van de Fabrikantenkring Almelo en Om streken. Deze vereniging vraagt verder nog de aan dacht voor de tweede serie personeelscon certen welke op 14 en 21 februari 1962 ge houden zullen worden. Het zou bijzonder aan te bevelen zijn deze data nu reeds in Uw zakboekje te noteren. Het programma voor deze serie luidt: 14 en 21 februari 1962 G. Rossini Ouv. La gazza ladra W. A. Mozart Pianoconcert K.V. 466 Pauze Joh. Strauss An der schonen blauen Donau Jaq. Offenbach Ouv. Orpheus in de onderwereld A. Dvorak 3 Slavische dansen Fr. von Suppé Ouv. Dichter und Bauer Dirigent: Jan Brussen Solist: Ber Joosen, piano 10

Het Anker | 1961 | | pagina 10