PUZZELTOCHT ER KOMT WEER EEN k HUISHOUDSCHOOL! k Vreemde gerechten Van verschillende zijden ontvingen wij de vraag: „Komt er gauw weer eens zo'n ge zellige puzzeltocht Nu, we kunnen onze lezers gerust stellen, want binnenkort, waarschijnlijk op zater dag 10 juni a.s., wordt er weer een derge lijke tocht georganiseerd door de omgeving van Rijssen. Dus, natuurvrienden, houdt die middag vrij en rijdt mee met vrouw, verloofde, kinderen en kindskinderen. U weet het, deze tochten voeren langs plek jes waar U anders niet zo gauw komt. Voor de mensen, die niet vaak meer fietJk sen nog dit: Laat Uw autobuikje of onge^^ oefendheid voor U geen beletsel zijn, want de tocht is zodanig uitgestippeld, dat men het op z'n gemakje aan kan doen. Boven dien zijn er nog aardige prijzen te verdie nen, maar dat is maar bijzaak, vindt U niet Nadere inlichtingen volgen op de mede delingenborden Meer en meer worden buitenlandse gerech ten inheems, bijv. nassi, bami, macaroni, spaghetti. Komt het door onze jongens in dienst (huzarensla of door de cafe taria's In elk geval vragen de vrouwen en ook de mannen op de cursus vaak „Kunnen we eens nassi of bami, enz. klaar maken Namen waar U 10 jaar geleden niet over sprak Alles wat op school klaar gemaakt wordt, proeven we terdege, en als het goed bevonden wordt, proberen we het thuis. Spaghetti Breng water met heel weinig zout aan de kook en laat de spaghetti er langzaam in glijden. De lange stokken worden direkt zacht, dus vleien zich in de pan. Maar als U bang bent voor draderig eten, wat de Italianen zo goed kunnen, breek ze dan eerst fijn. Gaar koken, ongeveer 'n kwar tiertje. In het vergiet even laten uitlekker^fc In de lege pan een stuk boter doen, een^^ scheutje water, een of meer bouillonblokjes, flink wat tomatenpuree en gehakt. Even sudderen tot het gehakt gaar is. Met de vork gelijk maken. De spaghetti er weer door doen en goed heet laten worden De liefhebbers doen er nog wat geraspte kaas over. U kunt er komkommer bij geven. Vruchten toe. Gemakkelijk en vlug zoals U ziet. Alleen niet gemakkelijk en vlug te eten, als U de spaghetti lang hebt gelaten, want dan ziet U wat De Italianen zetten hun vork rechtop in het midden en draaien deze rond totdat ze een hap hebben. Daarom beter in stuk jes breken, zoals ik al zei Eet smakelijk. 12

Het Anker | 1961 | | pagina 12