Onze gepensioneerden en het VERKEER Wanneer we niet beter wisten, dan zouden wij denken nu reeds in de maand mei aan gekomen te zijn en dan nog een uitzonder lijke maand mei. •Het is echter pas begin maart, maar toch feaat het wandelbloed bij onze gepensio neerden al kriebelen. Zo nu en dan kun nen we al een „köppelke" tegenkomen, ge wapend met een wandelstok of een tak, lopend in het veld of zittend langs de weg of op een bank. De goede tijd breekt weer aan. Zo "boet'n of" heb je van het verkeer geen last en kun je gezellig lopen kuieren èn onder hand van de natuur genieten. Meestal lopen de mensen aan de linker kant van de weg, zodat zij het tegemoet komende verkeer zien aankomen. En dat is goed, vooral bij avond, want een fietser, een brommer of een automobilist ziet be slist geen voetganger in het donker en zo is er al menig dodelijk ongeluk veroorzaakt, en of een bestuurder van één of ander voertuig nu de schuld heeft of niet, het is afschuwelijk wanneer een ongeval de dood ten gevolge heeft. Wanneer oudere mensen echter in onze drukker wordende stad wandelen, dan wordt het niet beter. Dan merk je aan alles dat zij nog in vroeger tijd leven, toen men nog midden op de straat kon lopen «fen zij doen dit ook nu nog, met het gevolg, dat deze week dank zij de oplet tendheid van een vrachtautochauffeur één van onze gepensioneerden voor iets ergs werd behoed, en de man merkte niets Hij stak over op het kruispunt bij Frans van Garrat en kwam van Kamphuis. Hij keek niet op of om, zelfs niet toen er een vrachtauto uit Wierden naderde, signaal gaf en uiteindelijk moest stoppen. Maar onze man ging toen op de rijweg van de Watermolen lopen, precies aan de ver keerde kant van de hekken die daar kort geleden werden geplaatst tot meerdere be veiliging van de voetgangers. We zien ook hieraan weer, dat we met onze tijd mee moeten gaan en niet moeten stilstaan bij wat eens was. Dat is voorbij. We leven in de 20e eeuw en het is ontstellend hoe weinig de mensen van het verkeer afweten en hoe ieder maar doet hoe hem het 't beste uitkomt. Een bromfiets gaat sneller dan een fiets, düs denkt de bromfietser in het algemeen: „Ik heb voorrang". Mis, hij is en blijft langzaam verkeer en heeft te stoppen en ook moet hij niet denken wanneer hij van rechts komt dat hij voorrang heeft voor een auto, ook weer mis, want hij is lang zaam verkeer, ondanks zijn vaak te hoge snelheid en zijn lawaai. Men ziet hieruit weer, dat het 't allerbeste is te proberen zelf zonder fouten te rijden, maar boven dien en zeker niet in de laatste plaats goed op te letten op de fouten van ande ren. Voor de komende zomer, willen wij zeggen om op ons uitgangspunt weer terug te komen: „Gepensioneerden Opgelet". Let op de voorschriften van de Ziektewet Hoewel wij niet mogen klagen, komt het toch nogal eens voor, dat men zich bij ziekte niet houdt aan de desbetreffende voorschriften. In de meeste gevallen blijkt dan dat men van bepaalde voorschriften onkundig is omdat men ze terzijde legt en niet leest. Dit geeft aanleiding tot moeilijkheden om dat dit in sommige gevallen tot gevolg- heeft, dat geen ziekengeld mag worden uit gekeerd. Om nu teleurstelling te voorkomen advi seren wij onze werknemers om bij ziekte de door de lekencontroleur uitgereikte con trolevoorschriften goed te lezen en te han delen zoals hierin wordt aangegeven. 9

Het Anker | 1961 | | pagina 9