taculaire demonstraties worden gehouden als brandweerdag, vliegsportdag, padvinde rijdag, harmoniedag, land-, zee- en lucht machtdag, provinciale dagen, Rode Kruis dag, politiedag enz., terwijl waarschijnlijk dagen bestemd zullen worden voor cultu rele dagen van verschillende landen. Natuurlijk ontbreekt ook een vermaak- centrum met de nodige attracties niet voor hen die het nuttige met het aan name willen verenigen en dus tevens verpozing en amusement zoeken. Het Futarama West-Brabant, dat men kan bewonderen vanaf een luchtbrug, be- «jiat uit een groot verlicht tableau in aquettevorm en toont ons een toekomst beeld van West-Brabant nadat alle toe komstplannen verwezenlijkt zullen zijn. De grote Feesthal met het Café-Restaurant en terrassen biedt gelegenheid de inwen dige mens te versterken en is ingericht voor de ontvangst van grote gezelschappen. Wat voor onze knutselaars hobbysten van belang is Er wordt aan de tentoonstelling een wed strijd verbonden, waarbij men kan mee dingen naar geldprijzen of alleen maar bekroningen en wel in de volgende ru brieken houtbewerking, metaalbewerking, voorwer- werpen van andere materialen, naaldwerk, «pdelbouw, poppen en speelgoed, foto's, hilder-, teken- en grafisch werk, diversen. Aanmelding is mogelijk tot 30 april a.s. Wij menen er goed aan te doen, onze le zers op de hoogte te brengen van hetgeen in Breda te gebeuren staat. Wanneer wij de prospectus en folders doorlezen krijgen wij de indruk, dat een en ander zeer groots is opgezet. Voor de reisclubjes uit ons be drijf is het misschien de moeite waard eens te overwegen of „NU - Breda 1961" niet een interessant reisdoel is voor een dagtocht. De redactie van het „Anker" beschikt over alle mogelijke gegevens, ook wat betreft de voorwaarden van de inzending van werkstukken, zodat we U gaarne nadere inlichtingen willen verstrekken. Rest ons nog te vermelden, dat Z.K.H. Prins Bernhard Beschermheer is van de ma nifestatie „Nu-Breda 1961", terwijl in het Ere-Comité onder voorzitterschap van de Minister-President Prof. Dr. J. E. de Quay, tientallen ministers, staatssecretarissen en andere hoogwaardigheidsbekleders alsmede vooraanstaande figuren uit het bedrijfs- en culturele leven zitting hebben genomen. Dit mag als bewijs gelden dat het pro bleem van de vrije tijdsbesteding op het ogenblik allerwegen in het centrum van de belangstelling staat. Het Begijnhof Foto-archief V.V.V. - Breda 7

Het Anker | 1961 | | pagina 7