Breda 7967 9 „Nu- Kasteel Bouvigne Foto-archief V. V. V. - Breda Goed nieuws voor onze knutselaars, ama teur kunstschilders of tekenaars model bouwers, doe het zeivers en wat dies meer zij. Van 30 juni tot 15 augustus 1961 vindt er in Breda een nationale manifestatie plaats van vrije tijdsbesteding, hobby en zelf doen. De „Stichting Breda 1961", die deze mani festatie organiseert, werd in het leven ge roepen met het doel het Nederlandse volk in al zijn schakeringen zich te doen bezin nen op een zinvolle besteding van de vrije tijd, mede ook in verband met de verkor ting van de werkweek. Zo wordt er een tentoonstelling gehouden van voorwerpen in vrije tijd vervaardigd met daarnaast een aantal interessante de monstraties, die tonen hoe met eenvoudige hulpmiddelen en grondstoffen kunst- en ge bruiksvoorwerpen kunnen worden vervaar digd. Anders gezegd: een manifestatie van de wijze, waarop de werkende mens zijn vrije uren vermag om te zetten in Nuttige Uren. Vandaar de naam „NU Breda 1961. Op het manifestatieterrein van 8 ha. vindt men een tentoonstellingshal, demonstratie hallen, een hobbyhoek. In deze hobbyhoek zullen een aantal interessante verzamelin gen van verzamelaars geëxposeerd worden. Verder is er en kinderboerderij, speeltuin en een kinderbewaarplaats. Achter de laatste hal ligt een complex volkstuinen waar men o.a. kan zien hoe op een klein stukje grond sier- en moes tuinen met prieel gecombineerd kunnen worden tot een ideaal rustoord voor de stadsbewoner. Hier bij de volkstuinen is ook een plaats gevonden voor weer andere liefhebberijen namelijk het houden van pluimvee, klein huisvee, vogels, postduiven, aquaria e.d. In een filmhal kan men een half uurtje rusten onder het genot van prachtia® films op het gebied van vrije tijdsbestedii^ en documentaire films. In de zakelijke expositiehallen treft men tientallen stands met materialen, gereed schappen en benodigdheden, die te maken hebben met arbeid en bezigheden in de vrij uren. Op het demonstratieveld worden dagelijks massale openluchtactiviteiten gehouden van spel en sport, muziek en zang, dans en ballet enz. Hieraan werken grote lande lijke organisaties mede. Boeiende en spec- 6

Het Anker | 1961 | | pagina 6