~k HUISHOUDSCHOOL Ik ben een meisje van de Huishoudschool, het is erg leuk, ik zou niet weer willen rui len voor een andere school. Nu zal ik U vertellen wat we de hele week doen. 's Maandagsmorgens hebben we vrij, 's middags naar de Kamgaren. Dinsdags morgen beginnen we om 9 uur, dan heb ben we koken bij Juffrouw v. d. Gaast en eten altijd lekker, we hebben ook alle huis houdelijke vakken. En dan 's middags weer naar de fabriek, dat vind ik ook fijn. 's Woensdagsmidags weer naar de fabriek, dan beginnen we om half acht. 's Woens dagsmiddags hebben we eerst kinderverzor ging, het is erg leuk om de pop te wassen. En daarna hebben we algemene ontwikke ling bij Juffrouw v. d. Gaast, dat is heel erg mooi, dan hebben we b.v.leren op bellen, dan kun je pas lachen, leren was sen en nog veel meer. Donderdags moeten we haast de hele dag naar de fabriek, al leen 's middags naaien bij Juffrouw Voort man. Vrijdags ook haast de hele dag naar de fabriek, alleen van half vijf tot zes uur handwerken. Je leert er leuke dingen ma ken, zoalseen theeblad van pitriet, ge haakte kleedjes. Zaterdagsmorgens naar de fabriek. Het is erg leuk. Meisjes die van 't jaar van school af kun nen is het aan te raden om naar de school van Ter Horst Co. te gaan. J. P. Dit zijn ze dan! Dinsdag 30 Mei; Demonstratie Opekta Jam maken Van half acht tot kwart voor acht. Ieder krijgt een klein potje jam mee. Zo gauw er voldoende dames zijn, begint de cursus dekken en bedienen weer, op vier woensdagavonden. Tractatie met de feestdagen Pindarotsjes 200 gr. chocoladerepen met 1 lepel melk in een pannetje op een klein pitje smelten, 100 gr. gepelde pinda's erdoor roeren, het^ mengsel in hoopjes op een beboterd vervri^ papier leggen en koud laten worden. Chocoladetruffels 50 gr. plantenvet laten smelten. Intussen 50 gr. boter en 125 gr. poedersuiker dooreen roeren, 50 gr. cacao erdoor mengen en het gesmolten plantenvet er langzaam bijgie- ten. Alles goed vermengen en koud en stijf laten worden. En dan met behulp van een paar theelepeltjes eivormige balletjes van vormen, die daarna door een mengsel van cacao en suiker of door chocoladehagelslag worden opgerold. Koel bewaren. Ondanks ploegenwerk lekker koken Als je in ploegen werkt, kan je niet lekker koken, als getrouwde vrouw, zeggen som migen. Is dat waar Ik geloof het niet. Als je je best doet, kan alles goed gaan. Ook dit. Alles eerst goed bedenken. Het beste is het, de ene week warm te eten om 12 uur en de andere om 6 uur. A Boodschappen liefst niet vaker doen da^ tweemaal per week en op een lijstje schrij ven om niets te vergeten. Het vlees braden, soep koken en het toetje maken kan vooruit worden gedaan. Het eigenlijke koken gaat dan vlug: groenten en aardappelen. De kooktijden van de meeste groenten zijn niet zo lang. Boven dien zijn er gemakkelijke kostjes, zoals macaroni (b.v. met tomaten), stamppot ten, stoofschotels. En wat denken jullie van de snelkookpan? Te duur Een uitgave voor de keuken is alles waard- En men verdient de pan te rug door gas- en tijdsbesparing. 20

Het Anker | 1961 | | pagina 20