GESLAAGD vangrijk werk om 1500 uitnodigingen te versturen. De heer Borghuis stelt voor de uitnodiging voor deze vergadering in het „Anker" op te nemen. De Voorzitter zegt, dat het bestuur zich over dit geval nog eens beraden zal. De heer Borghuis zegt van mening te zijn dat de leden een financieel overzicht zou den krijgen op deze vergadering. De Voorzitter zegt dat dit niet juist is. Enige jaren geleden is besloten dat voor belanghebbenden de financiële verslagen van de fondsen op het kantoor ter inzage liggen. Dit staat ook op de algemene uitnodiging van vorige week vermeld. De heer Waanders informeert of de prijzen van gebitten ook verhoogd zijn, waarop de administrateur bevestigend antwoordt. De heer Schulenburg informeert naar de aanvulling die men krijgt bij het kopen van steunzolen. Op de hiervoor uitgegeven lijst staat 50% f 5, De administrateur zegt dat dit niet juist is. Dit moet zijn f 5,50% van het reste rende bedrag. De Voorzitter zegt dat dit aldus gewijzigd zal worden. Betreffende de 5 cent premie voor aanvul lende sanatoriumverpleging deelt de Voor zitter mede, dat het bestuur heeft nagegaan hoe in deze te handelen. Zoals in de vorige vergadering werd beslo ten zou de 10 cent verhoging voorlopig' ge splitst blijven in 5 cent voor verstrekkin gen uit het Aanv. Ziekenfonds en 5 cent voor Aanv. Sanatoriumverpleging. Mocht, zo wij hopen, de laatste niet helemaal nodig zijn, dan zou men dit naar het Aan vullend Ziekenfonds kunnen overhevelen. Het Bestuur heeft echter gemeend een re serve te moeten kweken, waarbij rekening is gehouden met opname van gemiddeld drie personen. Bij een verpleging van naar schatting 1% jaar, zouden de aanvullende kosten hier voor pl.m. f 7000,bedragen. Thans is in kas f 3400, Het bestuur beoogt nu om eerst te reser veren tot f 7000,en daarna in overwe ging te nemen om van de opbrengst van de 5 cent-premie hierna elk jaar toch nog een klein bedrag van b.v. f 200,hieraan toe te voegen. De aanwezige leden vinden dit een goede oplossing. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzitter de leden voor hun op komst en sluit hiermede de vergadering. Onze werknemer Seino Harbers, werkzaam in de Smederij, deed een zeer goed geslaagd examen bij de Stichting Bedrijfsopleiding Metaal en Electrotechnische Industrie „Be metel". Zaterdag 11 maart werd hem door de he ren J. Boonstra en B. Ligtenberg het diplo ma machinebankwerker met bijbehorend^ cijferlijst uitgereikt. Harbers heeft na het behalen van zijn di ploma Ambachtsschool gebruik gemaakt van de mogelijkheid om in ons bedrijf naast de normale arbeidsovereenkomst een z.g. leerovereenkomst af te sluiten ten overstaan van de Stichting Bemetel. Dit houdt in dat hij naast het volgen aan een avondnijverheidsschool in ons bedrijf hiervoor zijn praktische opleiding ontving. Het resultaat hiervan is geweest, dat hij thans in het bezit is van het Rij ksnij ver heidsdiploma, dat een grondige vakkennis waarborgt om een goed vakman te worden. Harbers kan trots zijn op dit behaalde resultaat, doch ook de consulent van de Stichting Bemetel, de heer Bergman en de chef van onze werkplaats, de heer Meken- kamp, die een groot aandeel hebben gehad in deze opleiding, zijn zeer verheugd over de uitslag. We zijn ervan overtuigd dat hierdoor ook anderen geïnspireerd worden om deze op leiding te volgen. De uitreiking van het diplomct 18

Het Anker | 1961 | | pagina 18