m i Voorjaar, maar ook uw oude FICUS vraagt aandacht ÉV v Na de zachte winter is de lente wel zeer vroeg haar zegetocht begonnen en zij ver raste ons in februari al met bloeiende sneeuwklokjes en crocussen. De Forsythia's of Chinese klokjes, Ribes en dergelijke lie ten niet lang op zich wachten, de eerste tulpen hebben hun kleurenpracht al laten zien, kortom wanneer volgens de kalender de lente begint, hebben we dit jaar er al aardig van geprofiteerd. De tuinbezitters maken zich gereed om het zaad weer aan de aarde toe te vertrouwen en velen heb ben reeds jonge plantjes in huis gekweekt De crocussen in volle bloei om straks vroegbloeiende planten te heb ben. Ondanks de milde winter hoort men regel matig de klacht dat een van onze popu lairste kamerplanten, de Ficus elastica, de winter niet goed doorgekomen is. Meest^ is de oorzaak dat de plant te koud gesta: heeft, waardoor de bladeren gaan hangeïr en bepaald geen sieraad meer zijn voor de huiskamer, doch in beide gevallen hoeft (J de plant niet weg te gooien en een nieuwe aan te schaffen, maar gaan we deze oude planten verjongen door het zogenaamde marcoleren. Om te beginnen nemen we een bloempot van 10 cm. en zagen deze van boven naar beneden (met een oude ijzerzaag) in twee helften en maken het afvoergat zo ruim, dat hij later om de stam van de te behan delen Ficus past. Vervolgens maken we onder het vierde blad van boven juist on der een bladoog twee ringvormige insnij dingen ongeveer één centimeter van elkaar, waarna we voorzichtig met een mes het zachte gedeelte tussen deze twee ringen weghalen tot op het hout. We nemen nu de twee bloempothelften en binden deze zo om de stam dat de wand ongeveer in het midden komt te zitten. We kunnen het hele geval enige steun geven door in de oude pot een paar stokken te steken en aan te binden. Dan komt in de nieuwe pot een meng^^ van twee delen turfstrooisel en één de^p bladaarde, stevig aandrukken tot een paar centimeters onder de potrand. Deze aarde regelmatig vochtig houden (ook de onderste pot niet vergeten) en wanneer het boven ste deel beworteld is na ongeveer drie maanden vlak onder de pot afsnijden. We potten haar nu afzonderlijk op in goede bloemistengrond. Het is aan te raden de eerste tijd de bladeren regelmatig met lauw water af te sponsen. Illlllllilllll lllllilllll 16

Het Anker | 1961 | | pagina 16