m Arbetdersbouwfonds „Ter Horst Co. N.V. Algemene vergadering Onder voorzitterschap van de heer H. Jor- an werd op zaterdagmiddag, 18 maart j.l. 'e jaarlijkse ledenvergadering gehouden in de leeszaal van het Parkgebouw. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter alle aanwezigen, waarna direct punt twee van de agenda kwam: Notulen van de vorige ledenvergadering. Nadat de secretaris, de heer A. ten Hove, deze had voorgelezen werden ze onveranderd vast gesteld. Uit het jaarverslag van de administrateur, dat daarna aan de orde kwam, bleek dat het Bouwfonds op 31 januari 1961 weer meer leden had dan het vorige jaar, n.l. nu 268. In het afgelopen boekjaar werden 22 bouw sommen uitgekeerd, waardoor het totaal aantal uitgekeerde sommen steeg tot 167. Verwacht werd, dat in het nieuwe boek jaar ca. f 110.000,aan bouwsommen kan worden uitgekeerd. Zoals bekend worden de bouwsommen renteloos uitgekeerd aan hen, die het hoog ste aantal punten hebben en een huis bou- en of kopen. De mogelijkheid bestaat hter om ook degenen, die eerst over en- :ele jaren hun bouwsom uitgekeerd krij gen, een lening te verstrekken tegen beta ling van rente. Zij kunnen dus direct be ginnen nadat zij op het kantoor een en ander hebben overlegd. Vanaf de oprichting werden reeds 212 per sonen via het Bouwfonds aan een woning- geholpen, hetzij door een lening dan wel door uitkering van een renteloos voorschot van het Bouwfonds. Sedert 1946, het jaar van oprichting, kon den al 19 personen als lid worden afge voerd omdat ze hun voorschot van het Bouwfonds geheel aflosten. De nieuwbouwers profiteerden ook het af gelopen jaar weer van de „tegemoetkoming in de kosten van nieuw te bouwen wonin gen", welke de Directie van Ter Horst Co. N.V. uitkeerde aan alle werknemers die een begin maakten met de bouw van hun eigen huis. De daarop volgende bestuursverkiezing had een vlot verloop, aangezien het aftredende bestuurslid, de heer J. W. Rouwendal, over eenkomstig artikel 5 van de Statuten door de Directie werd herbenoemd als admini strateur/penningmeester. Tijdens de rondvraag werden enkele vra gen gesteld, welke door het bestuur naar genoegen konden worden beantwoord. Een voorstel van de heer Van de Belt om door het Bouwfonds gronden te laten aan kopen voor de leden die in de toekomst wensen te bouwen, strookte blijkbaar niet met de opzet van het Bouwfonds; men zou op deze manier immers geld, dat bestemd was om aan de leden uit te keren, vast leggen in bouwterreinen. Dit zou nadelig zijn voor de leden. Bovendien bleek dat de Statuten niet toestaan dat gelden anders worden aangewend dan als uitkering aan degene die het hoogste aantal punten heeft. Vraagsteller kon zich na een korte gedachtenwisseling bij de mening van het Bestuur neerleggen. Dat er nog meer mensen kunnen profite ren van de voordelen die het „Arbeiders bouwfonds Ter Horst Co. N.V." biedt, daarover waren alle aanwezigen het eens. Het zijn vooral de leden die anderen hierop kunnen wijzen. Jongere mensen uit het be drijf moeten opgewekt worden lid te wor den, het is in hun eigen voordeel. In zijn sluitingswoord legde ook de voor zitter er nog eens de nadruk op dat het de leden zijn die anderen het belang van het Bouwfonds kunnen aantonen. 15

Het Anker | 1961 | | pagina 15