De heer Harbers merkt op, dat dit punt reeds in behandeling is bij de bedrijfslei ding. De heer Nieuwenhuis vraagt of het moge lijk is dat er van de nieuwe loonberekening i.v.m. de arbeidstijdverkorting een voor beeld aangeplakt kan worden. De Voorzitter antwoordt dat de berekening nogal ingewikkeld is. De bazen hebben een overzicht ontvangen, doch dit kan ook nog in de fabriek aange plakt worden. De heer Kippers vraagt of de aanvullings uren voor 3 ploegen niet gelijkelijk ver deeld kunnen worden omdat anders het verschil in loon van de drie verschillende ploegen zo groot wordt. De Voorzitter antwoordt dat dit verschil de moeilijkheden geeft o.a. bij de bereke ning van ziekengeld. Een mooie oplossing zou zijn om per maand uit te betalen. De heer Nieuwenhuis vraagt hoever men is met de behandeling van de M.R., waar over al zo vaak gesproken is. Spreker begrijpt niet waarom dit zo lang moet duren. De Voorzitter antwoordt dat de laatste tijd de zaken aangaande de arbeidstijdver korting voorrang moesten hebben. Dit geval zal echter nu zo spoedig mogelijk afgehandeld worden. Vervolgens zegt de heer Nieuwenhuis dat de opmerking is gemaakt dat de Kinder bijslag hier altijd zo laat wordt uitbetaald. De heer Thomassen antwoordt hierop dat het hier betreft de verhoging van de Kin derbijslag. Spreker zegt dat het besluit tot deze ver hoging pas op 5 januari j.l. in de Kamer is afgekomen en dat hierna de verhoging zo spoedig mogelijk is uitbetaald.. De Voorzitter zegt, dat deze Kinderbijslag via de C.A.T. is behandeld. Andere bedrijven die hier ook bij aan gesloten zijn, zullen het heus niet eerder hebben ontvangen. Hierop wordt gezegd, dat er wel bedrijven zijn geweest, die zelf zolang een voorschot hebben verstrekt. De heer Kippers vraagt of de touwbazen door de 10 min. die ze nu langer werken ook een hoger beoordeling krijgen voor de Merit Rating. De Voorzitter antwoordt hierop dat de hoeveelheid tijd geen invloed heeft op de beoordeling. Hierna dankt de Voorzitter voor de op komst en sluit hiermede de vergadering. 09 09 11.17 rykstgf gv res terhorst rsn giro 839370 volbetaald gelukstelegram aan hare majesteit koningin juliana paleis soestdijk= directie en medewerkers van de koninklijke jutespinnerij en -weverij ter horst en co. n.v. rijssen en holten wensen u geluk met uw 12 1/2 jarig regerings jubileum stop wij hopen u nog vele jaren als landsvrouwe in ons midden te mogen hebben ct. 12 1/2 gezonden 6 maart 1961. rykstgt gv. res terhorst rsn 14

Het Anker | 1961 | | pagina 14