Spinnerij en Spoelerij: Die werknemers die in verband met reparaties resp. onder houd van 7.15 tot 13.30 uur dóór blijven werken, hebben een rustpauze van 15 min. Hierna zegt de Voorzitter dat bovenstaande in grote lijnen een samenvatting is van de besprekingen die zijn gevoerd door de hier voor aangewezen commissies. Spreker vraagt of de O.R. zich met deze regeling akkoord kan verklaren. De heer Seppenwoolde vraagt of de faller- makers ook vallen onder de regeling van een toegestane rustpauze van 15 min. De heer Pavlick antwoordt hierop bevesti gend en zegt dat het hier betreft, die per sonen die 's middags tot 13.30 uur door- j^kerken. ^De heer Nieuwenhuis vindt het prettig te horen dat het broodeten onder bovenstaan de voorwaarden is toegestaan, doch zou willen adviseren dit niet al te stipt door te voeren. De Voorzitter zegt dat deze maatregelen met de nodige souplesse zullen worden toe gepast. Het plan is om deze voorschriften te laten ingaan op maandag 20 februari a.s. De heer Weijers merkt naar aanleiding hiervan op, dat de wasgelegenheid in de Smederij te klein is en vraagt of hier niet meer bakken geplaatst kunnen worden. De Voorzitter zegt dat dit bekeken zal worden. Hierop vraagt de heer Nieuwenhuis of de Voorzitter ook wil noteren dat er in de Timmerkamer nog steeds geen kleedgele genheid is. De Voorzitter was van mening dat dit al voor elkaar was. Ook dit zal worden ge noteerd. Verder stelt de heer Nieuwenhuis nog de «aag wanneer de boete intreedt, om 7.10 7.15 uur en verder wat er met deze boete wordt gedaan. Wat betreft de laatste vraag antwoordt de Voorzitter dat de boetes worden gestort in het aanvullend Ziekenfonds. De heer Ligtenberg beantwoordt de eerste vraag en zegt, dat de portiers opdracht hebben te noteren wie na 7.10 uur binnen komt. Verder wordt hierbij ook wel rekening ge houden met personen die anders nooit te laat komen. De Voorzitter stelt voor om de portiers nog eens te wijzen op de uitzonderingsgevallen. Verder deelt de Voorzitter nog mede, dat naar aanleiding van de arbeidstijdverkor ting ook de snippervakantie gewijzigd wordt. De heer Ligtenberg geeft hierna een uit eenzetting. In het kort komt deze hierop neer dat de dagploeg voor de invoering van de arbeids tijdverkorting (1321961) recht had op 12 hele dagen en 3 halve dagen (zaterdag) 117.7 uur. Na 1321961 krijgt men 12 Va dag 1121/? uur. Voor het lopende vakantiejaar van 18 1960 tot 181961 krijgt iemand die het gehele jaar heeft gewerkt 28 weken volgens de oude regeling en 24 weken volgens de nieuwe regeling. De berekening is dus: 28 x 117.7 uur 63.4 uur 52 24 x 112.5 uur 52 uur 52 115.4 uur af vakantieweek 45 uur 70.4 uur Hieruit volgt, dat men over het lopende vakantie jaar door deze wijziging nog 40 minuten vakantie meer krijgt, dan op het vakantieschema over dit jaar is vastgesteld. Naar aanleiding hiervan vraagt de Voor zitter of men deze 40 minuten collectief zal vaststellen of aan de vrije snipperuren toe te voegen. Het merendeel der leden is van mening, dat men deze tijd het liefst naar eigen keuze zal opnemen. Aldus wordt besloten. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat behoudens de heren Weijers en Dommer- holt, die ziek waren, de gehele O.R. ermee akkoord ging dat op Goede Vrijdag 's mid dags collectief zal worden gestopt met de dagploeg. Dit zal met de voornoemde wijziging van de snippervakante in het bedrijf worden bekend gemaakt. Rondvraag De heer Meijerink vraagt of er, in verband met de productiviteitsverhoging niets ge daan kan worden aan de stopuren voor de linoleum-getouwen. 13

Het Anker | 1961 | | pagina 13