iz Vergadering var» 17 februari'61 vraagd wordt om 1 uur loon voor deze actie af te willen staan. De Voorzitter zegt, dat zijn persoonlijke mening is dat dit geen geval is waarover een bedrijf benaderd moet worden. Spreker vindt dit meer een persoonlijke zaak en vraagt hierover de mening van de Ondernemingsraad. Besloten wordt aan deze actie vanbedrijfs- zijde niet mee te doen. Punt 6, Rondvraag De heer Meijerink zegt dat in één van de laatstgehouden vergaderingen gezegd is, dat aan personen die tijdelijk naar ander afde lingen worden overgeplaatst, gemiddeld loon zal worden uitbetaald. Spreker stelt nu de vraag of dit ook gebeurt met personen die tijdelijk van de ene we verij naar de andere weverij worden over geplaatst. De heer Kippers is van mening dat dit wel wordt gedaan. Verder vraagt de heer Meijerink of er nog perspectief is gekomen in de toestand van de verkoop van juteproducten. De Voorzitter zegt, dat de prijzen van de grondstoffen met belangstelling worden gevolgd en dat deze in Calcutta ook om hoog gaan. Als dit zo doorgaat, is dit misschien een lichtpunt voor onze verkoop in Amerika. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Aanwezig alle leden en de heren Pavlicek en Ligtenberg. De Voorzitter opent de vergadering met allen welkom te heten. Spreker zegt dat deze vergadering bij el kaar is geroepen naar aanleiding van pun ten uit vorige vergaderingen betreffende de arbeidstijdverkorting. Hierna werd toen besloten om de eindcon clusies van de onderzoekcommissies in de O.R. te brengen. Spreker geeft hierbij het woord aan de heer Pavlicek, die als voorzitter van deze com missie een opstelling heeft gemaakt van enkele veranderingen, die de Directie i.v.m. de arbeidstijdverkorting noodzakelijk acht in te voeren. De heer Pavlicek zegt dat het in dit geval in hoofdzaak gaat om twee punten, t.w. het te vroeg weglopen van het werk en het broodeten buiten schafttijd. Spreker leest vervolgens onderstaande re geling aan de O.R.-leden voor. 1. Handenwassen en verkleden bij het naar huis gaan dient niet eerder te geschieden dan: voor de Dagploeg: vanaf 12 uur resp. 17.45 uur; voor Ploegen: na aflossing, dus als op volger overgenomen heeft. 2. Broodeten Als algemene regel geldt voor het ge hele bedrijf, dat tijdens werktijd brood^B eten is toegestaan en wel als volgt: a. Diegenen die tijdens machine-loop- tijd gelegenheid hebben hun brood op te eten dienen dit te doen. b. Daar waar dit niet geldt individueel broodeten bij het werk resp. eigen werkbank. Richtlijn„Direct nadat men het brood heeft opgeten gaat men weer aan het werk" Maximaal 5 minu ten tijd). P.S.: Niet toegestaan is gezamenlijk broodeten. Personen, die buiten hun afdeling op kar wei zijn of op karwei gaan moeten hun brood mede naar dat karwei nemen en keren dus niet gedurende het karwei naar hun afdeling terug om daar brood te eten. U itzonderingen Batchingkameralleen voor Opener eil Batcher 10 min. P.V. Krasserijalleen voor Opleggers dagploeg Zwaar Garen Bijvank 10 min. P.V. Redenpraktisch uitsluitend handen arbeid. Meisjes Naaierij: alleen voor de zoomsters, naaisters en afmaaksters die in moeilijke enigszins gespannen houding staan geldt: een speciale rustpauze i.v.m. het lange staan in enigszins gedwongen houding 's ochtends 15 min. 's middags 15 min. 12

Het Anker | 1961 | | pagina 12