Spreker zegt in de krant te hebben gele- lezen, dat men bij Ter Horst Co. N.V. voornemens was de werktijden zodanig in te delen, dat zo min mogelijk op zaterdag zal worden gewerkt. In werkelijkheid is het echter zo, dat van onze kant alleen verschillende mogelijk heden zijn voorgesteld. De heer Nieuwenhuis bevestigt dit en zegt dat hij hierover direct gereclameerd heeft. De heer Waanders merkt op, dat men uit dit verslag inderdaad de indruk krijgt dat er op een vergadering van de één of andere bond besloten kan worden hoe men hier zal werken. De Voorzitter zegt, dat het misschien moge- ^^ijk is dat Unitas dit laat corrigeren, ^^/ervolgens deelt de Voorzitter mede, dat de vergunning is ontvangen van de Ar beidsinspectie om 13 februari voor de dag- ploeg te beginnen met de verkorte werk week. Verdei deelt spreker mee, dat men, zoals gebruikelijk, 5 minuten voor de aan vangstijd van de werktijd binnen moet zijn, doch dat dit voor de schafttijden op 3 mi nuten gebracht is. De heer Nieuwenhuis stelt de vraag of er nog steeds geen oplossing is voor de M.R., waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit nog steeds in studie is. Mogelijkheden voor de ploegen De Voorzitter stelt vervolgens de vraag wat de mening is over de werktijden voor de ploegen. De heer Nieuwenhuis zegt, dat de arbeiders in het algemeen er niet voor voelen om de vrije zaterdag uit te werken. Het overgrote deel wil liever zaterdags ge woon doorwerken. ^^De heer Waanders zegt, dat men, volgens ^»em, er de voorkeur aan geeft de werktijd ^^niet te veranderen. Spreker acht het beter te wachten op de werktijdsverkorting voor de ploegen en zegt hier nog wel hoop op te hebben. De heer Meijerink stelt ook nog voor om hier niet aan te beginnen, aangezien de langere werktijden voor de ploegen een groot bezwaar zijn. De Voorzitter merkt op, dat er van bedrijfs- wege geen bezwaar is om de werktijden te laten zoals ze zijn. Allen gaan ermee akkoord dat er geen wij ziging wordt gebracht in de werktijden van de ploegen, zodat aldus wordt besloten. De heer A. J. Seppenwoolde stelt naar aan leiding van de verkorte werkweek de vraag hoe het gaat met de uitkering van zieken geld als iemand op vrijdag naar de con trolearts moet en hij de volgende dag weer moet beginnen te werken. Deze per soon heeft zodoende een dag verlies. De Voorzitter antwoordt hierop dat hier nog niet een definitief antwoord op kan worden gegeven, aangezien deze gevallen allemaal nog in behandeling zijn bij de Be drijf vereniging. We hoeven ons hierover echter niet be zorgd te maken, aangezien hieromtrent na dere bepalingen zullen komen. Punt 4 In verband met de vrije zaterdag voor de dagploeg zegt de Voorzitter, dat het va- kantiercoster zal moeten worden gewijzigd. Spreker meent dat het wel aantrekkelijk zou zijn om de uren van zaterdag voor de vakantie, die thans vrij komen, te ver schuiven naar Goede Vrijdag, 's middags, zodat men dan dit hele weekend vrij is. De heer Nieuwenhuis vindt dit een mooi voorstel, maar zou liever eerst hierover voeling willen nemen onder de arbeiders. Ook de andere O.R.-leden lijkt het een goede oplossing deze uren naar Goede Vrij dag te verplaatsen. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel dus in principe is goedgekeurd. De heer Ligtenberg stelt voor om na enige weken een rondschrijven te sturen aan de O.R.-leden, waarna bij akkoordbevinding dit in het bedrijf kan worden bekend ge maakt. Aldus besloten. De heer Nieuwenhuis stelt de vraag of de uren die vrij komen van de zaterdag in de vakantie (29 juli) ook worden toegevoegd aan de snipperuren. De Voorzitter meent dat deze uren automa tisch wegvallen, aangezien de 481-urige werkweek nu op 45 uur komt. De heer Nieuwenhuis zegt hierover een andere mening te zijn toegedaan en wil hierop nog graag eens terugkomen. Punt 5 De Voorzitter deelt vervolgens mee, dat er een brief is ontvangen betreffende het ver lenen van hulp aan de hongerlijdende per sonen in de Kongo. Spreker leest deze brief voor, waarin ge- 11

Het Anker | 1961 | | pagina 11