Nieuwjaarsrede van de heer A. H. ter Horst Ter gelegenheid van de jaarwisseling hield de heer A. H. ter Horst zijn gebruikelijke nieuwjaarstoespraak, waarin hij allereerst memoreerde, wat er zoal in het afgelopen jaar in ons bedrijf en daarbuiten aan belangrijke dingen was voorgevallen. „Ons bedrijf heeft", zo zei hij, „in tegenstelling tot het wereldgebeuren een rustig en goed jaar gehad. Dank zij de toewijding van alle werknemers van hoog tot laag, werd een recordproduktie bereikt. Het jaar 1960 was ook het jaar waarin we ons 125-jarig bestaan hebben gevierd. De wijze waarop dit heeft plaats gevonden, heeft iedereen kunnen bevredigen". Spreker dankte allen die hieraan het hunne hadden bijgedragen. Wat het jaar dat voor ons ligt betreft, kon de heerAuke niet optimistisch zijn. De grondstoffen, nodig voor ons bedrijf, zijn schaars, er is zelfs sprake van een wereld tekort en dientengevolge zijn de prijzen die voor de jute worden betaald, zeer hoog. Een voorzichtig beleid is daarom zeker op zijn plaats. Een prettig vooruitzicht is de 45-urige werkweek die voor de deur staat. Optimistisch bekeken wordt de loonfactor in ons bedrijf hierdoor niet verhoogd, maar in de praktijk zullen we allen ons uiterste best moeten doen en alle zeilen bijzetten in de tijd die voor werken overblijft, opdat we niet het gevaar lopen dat dit mooie strijden voor de kortere arbeidstijd voor niets is geweest. Daarnaast is nodig arbeidsvreugde en liefde voor het werk, zodat net als in het verleden een goed en foutloos Ter Horst-produkt wordt afgeleverd. Grote dingen kon de heer A. H. ter Horst niet aan kondigen. Wel zal enige uitbreiding worden gegeven aan de papierspinnerij, maar op het gebied van de jute is, zo beklemtoonde spreker nogmaals, grote voorzichtigheid geboden. De Kamgarenspinnerij „RIESSEN" had eveneens een bevredigend jaar gehad en ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. Meneer Auke eindigde met alle werknemers en hun ge zinnen een gelukkig en voorspoedig 1961 toe te wensen. 3

Het Anker | 1961 | | pagina 3