COUPONNETJES KOPEN en wat er mee te doen? Uit de lucht zie je ook zo mooi de aanleg van Adelaide. Een meetkundig vierkant, een mijl lang en een mijl breed. Dat is het winkel-en zakencentrum, de „oude stad". Daaromheen een natuurlijke begroeide strook, waarin ook uitgestrekte sportvelden. En dan aan alle kanten de buitenwijken, naar het westen naar de zee, naar het oos ten en zuiden naar de bergen, naar het noorden naar de vlakte. Niet een vlakte in Nederlandse zin, maar als een golvende Veluwe. Mag ik U nu weer even mee naar de grond nemen en ons bezoekje aan Zuid-Australië eindigen bij de slager Want die man werkt met andere maatstaven dan zijn IRijssense collega's. Het is de moeite waard te zien wat hij voor vandaag met grote letters als reclame op zijn ruit heeft ge kalkt 100 fresh sides lamb/large hind quarters hogget/large legs hogget. Wat heeft die man nu aan te bieden 100 verse lamszijden, inbegrepen het vel en de botten/flinke schaapsachterbouten, de hele poot inbegrepen, behalve de hoef/flin ke schaapspoten. Het vlees wordt hier niet uitgebeend. Met een electrische zaag wordt het gewenste stuk uitgezaagd. Vleeswaren, worst e.d., zoek je bij een Australische slager tevergeefs. Dat soort „fijne" artike len is alleen in de „continental" winkel te krijgen. Zodra je goede raad weet met al die mo ten schouders, poten en koppen (want die worden ook verkocht) - dan ben je aardig op weg Australiër te worden. En als je strandplannen maakt voor de Kerstvakantie (liefst met veel schaduw), en als je zegt „thanks, cobber" dankjewel hoor) en „goods" (in orde) - dan ben je zo goed als een „fair dinkum Aussie", een Australiër in hart en nieren. Men hoort en ziet deze dagen, terwijl ik dit stukje schrijf, van alles en nog wat over de uitverkoop, coupondagen, enz. Ik wil het nu echter niet hebben over wat men wel of niet moet kopen, maar over het hoe van de goedkoop gekochte coupons iets te maken voor Uzelf of voor iemand van de huisgenoten. Als U er mee verlegen is, kom dan op de Huishoudschool. Daar willen wij U graag van dienst zijn door U te helpen knippen .en passen, want een goede hulp bij het Ipassen is onmisbaar. Er zijn zeker nog veel meisjes op de fabriek of het kantoor, die het nut en het voordeel van het zelf naaien nog niet genoeg inzien. Laten zij, die de eerste stap naar onze Huishoud school nog niet deden, eens een avond komen kijken. Iedere avond is er naailes, 's maandags ook handwerken. Dinsdagsavonds is er les voor de getrouwde vrouwen, heel leerzaam en gezellig. Als er nog enkele dames moch ten zijn, die een vrije avond nuttig willen besteden, komt er een nieuwe cursus bij. Vrijdagsavonds is er kniples. Voor degene die in de ploeg werken is er 's morgens van 9.3011.30 uur les en 's middags van 3.305.30 uur. Er zijn mensen die alles zelf naaien, louter en alleen omdat zij het zo graag doen. Behoort U echter niet tot deze bevoorrechte categorie en naait U zelf, omdat het wel moet, tracht U dan vooral de kunst zo goed machtig te worden als maar mogelijk is, door het volgen van een naaicursus. Want, wanneer U een werk goed beheerst, doet U het met plezier, vergt het minder van Uw kostbare tijd en van Uw zenuwen en bovendien komt U tot betere resultaten. Ook hier geldt „Onbekend maakt onbemind". Mej. VOORTMAN. Wijziging premies Sociale Wetten Met ingang van 1 januari 1961 gelden de volgende premie-inhoudingen Ziektewet 2 Ziekenf. besluit 2.45% Wachtgeld en Werkloosheidwet 0.5 Totaal 4.95% Het verschil met vorig jaar is dus dat de premie voor het Ziekenfondsenbesluit met 0.05% is verhoogd. 25

Het Anker | 1961 | | pagina 25