antwoordt, dat de jongeren er juist het geschikst voor zijn. De heer Jansen zegt, dat het plan is om in eerste instantie alles met de O.R.-leden door te nemen. Maan dag a.s. (dus 16 januari) wil men met de papierspinnerij in drie ploegen gaan wer ken. Ook wil men trachten om deze men sen zoveel mogelijk in hun eigen ploeg te laten. Hierop stelt de voorzitter weer de vraag of de O.R. er mede akkoord kan gaan dat deze maatregelen worden genomen. Een lid zegt dan het kort dag te vinden en vindt het wel wat vlug dat dit a.s. maandag al in moet gaan. Dit gebeurt hier niet één keer zo, maar meerdere keren. Spreker zou wel graag iets meer speling hebben. De voorzitter zegt dat we zelf ook voor de feiten geplaatst worden. Wij proberen tot het laatste moment nog orders te krijgen. Kunnen we dan ineens een andere order krijgen, dan moeten we meteen een beslissing nemen. Dit is dan ook hier gebeurd en hebben we gister middag besprekingen gevoerd. We konden, aldus spreker, een order krijgen voor pa pier, maar de levertijd was 4 februari. Als we niet op die datum konden leveren, kre gen we de order niet. Dus moesten we dit accepteren. Wij hopen, dat we hiermede een goede beslissing hebben genomen. De heer Jansen zegt nog, dat er de vorige v/eek een grote aanvraag was voor papier, maar wij hebben deze niet kunnen aan nemen. Er wordt gewoonweg geen tijd ge geven om het behoorlijk te kunnen bekij ken. De mensen laten je geen keus. De heer Jansen wijst er het betreffende lid nog eens nadrukkelijk op, dat er geen keus is. Er ontspint zich wederom een discussie tussen de voorzitter en enkele leden over de te verwachten moeilijkheden n.atv. deze overplaatsingen. Na afloop hiervan gaat de O.R. akkoord met de door de Di rectie voorgestelde maatregelen. Uit de vergadering wordt gevraagd of de papierorderpositie gunstig is. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend, maar voegt er aan toe, dat de grondstoffen moeilijk te krijgen zijn. Voorts worden er nog door enkele leden vragen gesteld over de vochtigheidsgraad van de jute. De heer Jansen antwoordt hierop, dat het op het ogenblik erg moei lijk is de jute iets droger te verwerken, om dat men zowel droge als natte jute heeft die men beide moet verwerken. Inzake de verkorte werkweek wordt nog gevraagd of deze voor heel Twente op 13 februari a.s. in zal gaan. De voorzitter zegt, dat dit wel de streef datum is, maar dat de vergunning eerst moet afkomen. Voorts stelt een der leden de vraag of de Directie het recht heeft om bij een offi ciële schaft te eisen, dat men 5 min. vóór de aanvang van de werktijd binnen moet zijn. De voorzitter antwoordt hierop, dat een half uur schaft betekent, dat de machine maximaal een half uur stil mag staan, dus komt de Directie op deze manier niet aan het half uur schaft van de mensen. Of de mensen, die naar buiten gaan, 5 of 3 min. vóór de aanvang van de werktijd d^k portier gepasseerd moeten zijn, zal nofP nader besproken worden. Tenslotte wordt nog de vraag gesteld of de maatregelen die voor de produktiviteits- verhoging zullen worden genomen zich over het hele personeel zullen uitstrekken. De voorzitter antwoordt hierop, dat ingeval het kantoor zaterdagmorgen stopt, deze uren op de andere dagen uitgewerkt zullen worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Oplossing Kruiswoordpuzzel Kerstnummer Horizontaal 1. Geluk; 5. Parel; 9. Ge; 10. Oor; 12. Ur; 14. Ra; 16. Aalburg; 19. Ka; 20. Alk; 22. Af; 23. Te; 24. Sla; 25. Bleek; 28. Meter; 30. Een; 31. Epe; 33. Laf; 35. Stal; 36. Naaf; 38. As; 40. Kas; 42. Pij; 43. Sterk; 46. Odeur; 48. Sar; 49. La; 51. P.P.; 52. Bui; 53. Er; 54. Hengelo; 57. Re; 58. Mui; 59. Oog; 61. Panne; 62. Moker. Verticaal: 2. Eg; 3. Lea; 4. Kolf; 5. Prut; 6. Rug; 7. Er; 8. Krab; 11. Ob; 13. Raar; 15. Alle; 17. Aak; 18. Rem; 19. Klef; 21. Kees; 24. Staf; 26. Enter; 27. Op; 29. Eland; 31. Elk; 32. Ens; 34. Lassen; 37. Lyriek; 39. Star; 41. Al; 42. Puur; 44. Er; 45. Klein; 46. Oploo; 47. Eb; 50. An; 51. P.E.; 54. Hun; 55. Gij; 56. Ook; 58. Ma; 60. Ge. Na loting werden de prijzen toegekend aan 1. J. Slots, loonnummer 3025, Enter. 2. J. Meyer, Violenhoeksweg, Wierden. 3. P. Breukel, Spinnerij Boomkamp, Eibergen. De prijzen kunnen afgehaald worden bij de afdeling personeelszaken. 20

Het Anker | 1961 | | pagina 20