Vergadering van 12 januari '61 welke kunnen bijdragen tot een rationelere productie. Voorts dient de hand te worden gehouden aan de volgende algemene regels: 1. Vijf minuten voor de aanvang van de werktijd moet iedereen de portier ge passeerd zijn; Vijf minuten voor het einde van de schafttijd moet men de portier gepas seerd zijn; In de kantine zal vijf minuten voor het einde van de schafttijd een signaal worden gegeven, waarop men de kan tine dient te verlaten. Op verzoek van de Raad zal nader be studeerd worden of eventueel drie mi nuten voldoende zal zijn in deze ge vallen; 2. Voor het einde van de werktijd mag niemand het werk verlaten. De kleed kamers zullen gesloten zijn tot het ein de van de werktijd; 3. Ingeslopen schaften, die niet noodzake lijk zijn, zullen moeten worden opge heven. Per afdeling zal hiertoe overleg worden gepleegd; 4. Werknemers, die de bedrijfsarts willen raadplegen, zullen dit in het vervolg aan de baas moeten mededelen, opdat deze voor hen een afspraak met de dokter zal kunnen maken. Hierdoor wordt onnodig wachten zoveel moge lijk voorkomen, waardoor het produk- tieverlies tot een minimum kan worden beperkt. Ook de wachttijden voor een gesprek op kantoor zullen op deze wijze kunnen worden beperkt; 5. Mededelingen van minder groot belang zullen na afloop van de werktijd wor den aangeplakt; 6. De lonen zullen na afloop van de werk tijd worden uitgereikt. Voor iedere afdeling zal het juiste tijdstip hiervoor worden vastgesteld. In onze aanvraag werd op de gestelde vra gen geantwoord, dat a. zoveel mogelijk naar kwaliteitsverbete ring' zal worden gestreefd, door bijvoor beeld in de Spinnerijen de rekwerken aan te brengen, die tot dusver op be perkte schaal werden toegepast; b. nauwkeurig toezicht zal worden gehou den op de aanvang van de werktijd; c. ingeslopen schaften zullen worden ge ëlimineerd d. maatregelen zullen worden genomen ter verbetering van het intern trans port en dat verder nog een aantal klei nere maatregelen zullen worden getrof fen, ter verhoging van de rationalisatie; e. deze maatregelen zullen ingaan, uiter lijk op de datum waarop de 45-urige werkweek wordt ingevoerd; f. wij door deze maatregelen een pro- duktieverhoging verwachten, welke het verlies tengevolge van de korter werk tijd kan compenseren; g. de duurzaamheid van de getroffen maatregelen zal worden verzekerd door het uitoefenen van controle op de juiste naleving; h. de werknemers bij het opstellen vajM* deze maatregelen zijn geraadpleegd door overleg in de Ondernemingsraad en in kleinere commissies; i. de loonsverhoging, die door de verkorte werkweek ontstaat, niet in de binnen landse prijzen zal worden doorberekend. Na een gedachtenuitwisseling over deze punten werd overgegaan naar het volgende punt van de agenda, te weten de werktijd regeling' voor ploegenarbeid in verband met de verkorte werkweek. De arbeidsinspectie heeft ons medegedeeld, dat de schafttijd voor de ploegen niet kor ter mag zijn dan 20 minuten. Verder werd overeengekomen voor jeugdigen van 14 en 15 jaar het begin van de werktijd te stellen op 07.30 uur. Dit is gedaan omdat deze jeugdigen voor het merendeel in de Naaierij werken. Na een discussie over de werktijden van de ploegen, werd besloten de voorgestelde re geling, waarvan de leden ieder een exem plaar ontvingen, eerst te bestuderen, om daarna over ongeveer tien dagen tot over eenstemming te komen. Hierna werd de vergadering' verdaagd, a Aanwezig: alle leden, behalve de heer Tho massen, die verhinderd is deze vergadering bij te wonen, en de heren Ligtenberg, Jansen en Pavlicek. De voorzitter opent de vergadering door allen welkom te heten en zegt, dat deze vergadering is bijeengeroepen i.v.m. de toe stand in de jute-industrie. Spreker zegt in de vorige vergadering reeds gezegd te heb ben, dat de toestand niet rooskleurig' is, doordat de grondstoffenprijzen enorm ge stegen zijn. Hierdoor hebben wij, hopelijk slechts tijdelijk, moeilijkheden gekregen 18

Het Anker | 1961 | | pagina 18