Vergadering van 10 januari '61 1. een voorstel om Oudejaarsdag als een collectieve snipperdag aan te merken en 2. vaststelling van de werktijden van de dagploeg in verband met de invoering van de 45-urige werkweek. De leden hadden inmiddels de gelegenheid gehad individueel een onderzoek in te stel len in de afdelingen die zij vertegenwoor digen naar de mening van de werknemers over beide zaken. Blijkens het rapport, dat de leden hierover uitbrachten, waren de meningen vóór en tegen een collectieve snipperdag op Oude jaarsdag ongeveer gelijk. De voorzitter meende daarom dat het de •oorkeur verdiende om het bestaande va- antieschema aan te houden en dus op 31 december normaal te werken. Alle leden kunnen zich met dit voorstel verenigen. Hierna werd punt 2 aan de orde gesteld. Van de drie mogelijkheden, te weten: a. van 7.0012.00 uur en van 13.30—17.30 uur b. van 7.1512.00 uur en van 13.30—17.45 uur en c. van 7.3012.00 uur en van 13.30—18.00 uur, bleek alleen belangstelling te bestaan voor de eerste twee. Ook in dit geval is de geschatte voorkeur bij de werknemers ongeveer gelijk. De heer Ligtenberg vestigde er de aandacht op, dat voor het personeel van buiten de aanvangstijd van 7.15 uur en ook de stop- tijd van 17.45 uur het meest gunstig is in «erband met aankomst- en vertrektijden an de bussen. De voorzitter meende dan ook, dat het voor de dagploeg het minst bezwaarlijk zou zijn om in de toekomst 's middags een kwar tier langer door te werken. Daarom werd voorgesteld om met de invoering van de verkorte werkweek de werkuren van de dagploeg als volgt vast te stellen: van 7.15 uur - 12.00 uur en van 13.30 uur - 17.45 uur. Nadat nog werd gevraagd om voor de zo mermaanden deze tijden te wijzigen in 7.00- 12.00 en van 13.30 - 17.00 uur, waarover later overleg zou volgen, werd het voorstel aan vaard. Behalve de heer J. Harbers waren alle leden aanwezig, zomede de heer Ligtenberg. De heer Jordaan opende de vergadering met het uitspreken van een Nieuwjaars wens. Spreker hoopte, dat het overleg in de Ondernemingsraad in 1961 prettig en vruchtbaar zou zijn. Bij het begin van het nieuwe jaar zijn de vooruitzichten voor ons bedrijf helaas niet rooskleurig te noemen, aldus de Voorzitter. In de laatste maanden van 1960 zijn de grondstoffenprijzen zeer hoog opgelopen, tengevolge van een ernstig tekort in Pa kistan. In India, waar de juteverbouw door de daar gevestigde bedrijven verwerkt wordt, kent men echter een veel lagere grondstoffenprijs. Uitvoer van ruwe jute vanuit India vindt niet plaats, zodat deze bron voor ons niet toegankelijk is. De bij zonder onfortuinlijke situatie, doet zich thans daarom voor, dat Indiase jutefabri kanten hun eindprodukten tegen lagere prijzen kunnen leveren, dan waartegen wij grondstoffen kopen. Bovendien maakte de Voorzitter melding van stagnatie in de aanvoer van garens uit België tengevolge van de stakingen. We hopen echter, dat deze zorgen niet van lange duur zullen zijn. Verkorte werkweek Vervolgens stelde de Voorzitter de 45-urige werkweek aan de orde. Van het College van Rijksbemiddelaars was inmiddels bericht ontvangen dat toestemming kon worden gegeven de werktijd voor de dagploeg van 48 uren terug te brengen op 45 uren, indien zou kunnen worden voldaan aan een aan tal voorwaarden, door het College gesteld. Hiertoe moet een aanvraag' worden inge diend, waarin een aantal vragen moet worden beantwoord, welke spreker punt voor punt aan de orde stelde. Voor het ploegenwerk werd nog geen toe stemming gegeven tot verkorting van de arbeidstijd. De Vakraad zal alle aanvragen individueel in overweging nemen, voordat het bedrijf een vergunning krijgt. Als streefdatum voor de invoering van de verkorte werkweek, werd overeen gekomen 13 februari, vanzelfsprekend ook behoudens goedkeuring. De belangrijkste vraag welke moet worden beantwoord is, hoe het bedrijf denkt het productieverlies te kunnen compenseren. Het overleg in de diverse commissies le verde reeds enige bruikbare voorstellen op, 17

Het Anker | 1961 | | pagina 17