Vergadering van 16 december '60 dit terrein zo'n goede naam hebben, komt door de kwaliteit van ons doek. Het is daarom van het grootste belang deze kwali teit op peil te houden en zo mogelijk nog te verbeteren. De weverij Geurne (breeddoek) heeft dit jaar weer volop kunnen werken. Wel heeft de verzending in juli en augustus even ge stagneerd door een terugval in de vraag naar juteweefsels voor de Amerikaanse Tapijtindustie, maar in de laatste maan den van het afgelopen jaar was de afleve ring weer normaal. Om een grotere sprei ding te krijgen in de afzet van deze weef sels heeft de directie besloten om 5-meter- getouwen te bestellen. Voor de verdere uit breiding van de breeddoekweverij is een nieuwe oprolstoel gekocht. De modernise ring in de weverij Boomkamp is bijna voltooid. Voor de spoelerij zijn nieuwe spoelmachines besteld, waarmede een gemakkelijker werk methode en een beter product kan worden bereikt. In de spinnerij zullen nog meer rekwerken worden aangebracht, waardoor de kwali teit van het garen belangrijk kan worden verbeterd. Verder wordt overwogen de pa pier-spinnerij uit te breiden. In de kalanderij is de nieuwe linoleum- kalander gereed gekomen. In de sterkerij is de nieuwe sterkmachine in gebruik genomen. In het afgelopen jaar werden veel werk krachten geworven zowel in Rijssen als daar buiten. Het was moeilijk om vol doende personeel aan te trekken, maar wij zijn daarin tot tevredenheid geslaagd. Vervolgens komt punt 4 van de agenda aan de orde. De voorziter deelde mede, dat het nood zakelijk zal zijn om met de linoleum- weverij in drie ploegen te werken. Een nauw gezet overzicht kon spreker nog niet geven, maar dit punt zal nog nader met de betrok ken O.R.-leden worden opgenomen. Arbeidstijdverkorting Betreffende de 45-urige werkweek zeide de voorzitter, dat de arbeidsinspectie verzocht heeft om tijdig nieuwe werkvergunningen aan te vragen omdat het niet doenlijk is straks alles tegelijk te verwerken. Spreker stelde daarom voor thans de werktijdrege ling vast te stellen voor de dagploeg. Allen waren het erover eens dat met de verkorte werkweek vijf dagen moet worden gewerkt van negen uur per dag. Betreffende de uren deelde de voorzitter mede, dat deze moeten liggen tussen 7 uur 's morgens en 18.00 uur 's avonds. De heer Nieuwenhuis meende liever eerst voeling te willen ne men in de afdelingen alvorens een besluit te nemen. Besloten werd dat de O.R.-leden contact zouden opnemen met het personeel van hun afdelingen en dat men daarna vrijdag morgen 11.30 uur weer bij elkaar zou komen om de werktijdregeling vast te stellen. Ten aanzien van de ploegen zeide de voor zitter dat men te zijner tijd, als de vergun ning afkomt, hierop nader terug zal komen. Rondvraag De heer Nieuwenhuis dankte de directie voor het prachtige en nuttige cadeau dsA het personeel met St. Nicolaas heeft on™ vangen. Dit is, aldus spreker, zeer op prijs gesteld. Verder zeide de heer Nieuwenhuis, dat hem gevraagd was om op Oudejaarsdag collec tief te snipperen. Spreker zou graag we ten hoe de O.R. hierover denkt. Op de vraag van de voorzitter wat de me ning hierover is van de O.R.-leden, merkte de heer Meijerink op, dat in dat geval de vroege ploeg acht uur zou moeten snipperen. De voorzitter stelde daarom voor dat de leden ook hierover contact zouden op nemen met het personeel en dan eveneens vrijdag a.s. een besluit te nemen. De heer Weijers stelde de vraag of men in de smederij een maal per week schone handdoeken kon krijgen in plaats van een maal per twee weken, zoals dit op het ogenblik gebeurt. De voorzitter zal dit ver zoek noteren. De heer Mensink vroeg of de handdoeken in de waslokalen ook vaker verschoond kunnen worden, daar sommige mensen ze ook gebruiken voor hun gezicht. De voon zitter beloofde, dat dit punt ook de aaiA dacht zal hebben. De heer Nieuwenhuis stelde nog de vraag of er iets gedaan zou kunnen worden aan de verwarming in de timmerkamer. De voorzitter zegde toe dit te zullen door geven. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Verhinderd waren de leden E. Dommerholt en G. Wessels. De agenda voor deze vergadering bevatte slechts twee punten, namelijk: 16

Het Anker | 1961 | | pagina 16