Vergadering van 13 december'60 WONINGBOUW V. waarna detailpunten later met diverse functionarissen kunnen worden besproken. De voorzitter merkte voor de goede orde nog op, dat verschillende commissies meer dere keren bij elkaar zullen moeten komen, omdat de te raadplegen personen in ver schillende ploegen werken. Er werd door de heer Nieuwenhuis op aan gedrongen om de resultaten van de te voeren besprekingen in de Raad te be handelen, zodat de leden op de hoogte kunnen blijven van hetgeen er zoal ver andert. De voorzitter meende dat dit voor tal van kleine verbeteringen in de diverse afde lingen toch niet nodig zou zijn, maar dat in het geval van maatregelen van algemene aard de Raad daarvan zeker op de hoogte zou worden gesteld. Hierna vroeg de voorzitter of de leden zich konden verenigen met de voorgestelde werk wijze. De heer Nieuwenhuis verklaarde daarna dat hij met de plannen akkoord ging, maar dat hij toch graag zou zien, dat de Onder nemingsraad nog eens over de eindconclu sies van de commissie-besprekingen zou worden ingelicht. De overige leden sloten zich hierbij aan. De voorzitter vestigde nog eens de aan dacht op een brief welke alle bedrijven ontvingen van het Nederlands Instituut voor Efficiency, waarin een groot aantal punten wordt opgesomd welke mogelijk kun nen leiden tot een verhoging van de pro- duktiviteit. Deze punten werden achtereenvolgens door genomen teneinde iedereen alvast enigs zins vertrouwd te maken met de vraag stukken, die in de volgende weken in de commissies aan de orde zouden worden gesteld. In dit verband merkte de heer Waanders op, dat het College van Rijksbemiddelaars alleen toestemming zou geven voor de in voering van 45-urige werkweek, indien de produktiviteit er niet onder lijdt. De heer Nieuwenhuis meende, dat het nut tig zou zijn, indien het personeelsorgaan vaker zou kunnen verschijnen. Nadat de vraagstukken rondom de verkorte werkweek uitvoerig werden besproken, deelde de voorzitter mede, dat de plannen om in het bedrijf tijdklokken te plaatsen niet tot uitvoering zullen worden gebracht. Bij nadere overweging bleek dat de invoe ring van dit systeem op bezwaren zou stui ten, waaruit de conclusie werd getrokken, dat het in dit geval beter zou zijn van de plannen af te zien. Alle leden van de Raad waren aanwezig zowel als de heren Moolhuyzen, Pavlicek en Ligtenberg. In zijn welkomstwoord begroette de voor zitter in het bijzonder dokter Moolhuyzen, die zich had bereid verklaard voor deze vergadering een inleiding te houden over het werk van de Bedrijfs-Geneeskundige Dienst. Elders in dit nummer geven wij een ver slag van de voordracht van de heer Mool huyzen, om hier te vervolgen met de pun-A ten van huishoudelijke aard op de agenda^ van de Ondernemingsraad. De heer Ligtenberg antwoordde op vragen gesteld in twee voorafgaande vergade ringen 1. Er werd destijds voorgesteld om oudere personeelsleden, die in verband met hun leeftijd minder produceren (75%) aanvulling te geven op prestatieloon. Hiertoe werd allereerst een onderzoek ingesteld door middel van het nemen van steekproeven om uit te maken of en zo ja hoeveel de productie van oudere mensen terugloopt. Hierbij is gebleken, dat het niet juist is te stellen, Wij maken onze lezers attent op de mededeling van de Directie betref fende de Renteloze Voorschotten bij nieuwbouw. Deze mededeling vindt U op de aanplakborden in de fabrieken. De werknemers, die gedurende het eerste halfjaar 1961 met de bouw beginnen, kunnen hiervan profite ren. Van verschillende zijden werd de vraag gesteld, hoe lang het ver strekken van Renteloze Voorschot ten nog zal worden voortgezet. Het antwoord hierop moet zijn Zoals gebruikelijk geldt deze rege ling slechts voor een half jaar, dus tot 1 juli 1961, en het is niet van zelfsprekend dat dit verlengd wordt. 14

Het Anker | 1961 | | pagina 14