ZIEKENHUIS OPNAME Bekorting spreekuur bedrijfsarts doppenproef verder ingang te doen vinden. In Almelo worden proeven genomen met glaswol, maar ook daarmee zijn tot dusver slechts teleurstellende ervaringen opgedaan. Dokter Moolhuyzen had zich voorgesteld om ook in ons bedrijf een begin te maken met de bestrijding van de weversdoofheid, maar gezien de teleurstellende resultaten elders is dit achterwege gebleven. De en kelen niet te na gesproken, moet gezegd worden, dat men in het algemeen nog te weinig over heeft voor zijn eigen veiligheid. Dit blijkt bijvoorbeeld ook uit het gebruik van brillen bij het lassen. Het grote aantal ongelukken leert, dat de verstrekte brillen niet of onvoldoende worden gebruikt. Hierna beantwoordde dokter Moolhuyzen vragen van O.R.-leden, waarbij bleek, dat vooral weversdoofheid een aangelegenheid is, die wel grote belangstelling heeft. Dok ter Moolhuyzen beloofde de bestrijding van deze kwaal nog met de directie te zullen bespreken, in de hoop, dat de medewerking ten aanzien van preventieve maatregelen in ons bedrijf beter zou zijn. Het gebeurt maar al te vaak, dat werk nemers die naar het spreekuur van de bedrijfarts willen, langere tijd moeten wach ten voor zij aan de beurt zijn. In het kader van de aanstaande arbeids weekverkorting, dient elk bedrijf ervoor te zorgen, dat onnodige wachttijden zoveel mogelijk vermeden worden. Vandaar dat onmiddellijk ingaande de volgende regeling geldt 1. Degenen die naar het spreekuur van de bedrijfsarts willen, geven dit zo spoe dig mogelijk aan hun baas te kennen. 2. De betreffende baas geeft vóór aan vang van het spreekuur op een lijstje aan de assistente van de bedrijfsarts de namen door van diegenen die naar het spreekuur willen. 3. De assistente waarschuwt daarna tele fonisch de bazen wanneer deze de pa- tienten één voor één naar het spreek uur kan sturen. Wij vertrouwen gaarne dat iedereen aan een vlot verloop van deze regeling zal willen medewerken. Het is op het ogenblik een moeilijk karwei om in het Irene-ziekenhuis terecht te ko men. Dat klinkt ogenschijnlijk alsof allfA ziekte uit onze 20e eeuw verdwenen is en™ wij de medische wetenschap niet meer nodig hebben. Maar helaas is dit niet zo en zijn er altijd nog mensen die om een of andere reden opgenomen moeten worden. Dat is de theo rie. De praktijk heeft ons vooral de laat ste tijd geleerd, dat, wanneer er sprake is van een opname met daar al of niet een operatie aan verbonden, men maanden moet wachten eer men een oproep krijgt en wee hij die alleen maar een breuk heeft. Zo hebben wij nu 3 mensen die al 2 en 3 maanden „lopen" te wachten met hun di verse kwalen en daar gaat de aardigheid gauw af. Werken is er niet bij, of wanneer het gaat, slechts halve dagen. U moet U houden aan een dieet, U loopt ongemakke lijk en dat is op z'n vriendelijkst gezegd erg vervelend. Daarbij komt, dat U het specialistisch onderzoek in Almelo heeft gehad en al bij een bepaalde chirurg bent geweest, die U t.z.t. van Uw kwaal zal bevrijden. U kunt dus nu niet zo gauw meer zeggen: „Kom, ik ga nu maar eens naar een specialist Deventer", want dan begint de pret vai^ voren af aan. Bij een niet diepgaand onderzoek is dit niet zo'n groot bezwaar en zou dit met Uw huisarts te overleggen zijn. Voor een in tensiever onderzoek is dit zeker niet aan te raden. Wat U echter wel kunt doen ingeval dat U naar een specialist moet, dat is, dat U direkt aan Uw behandelend huisarts vraagt wanneer specialistische hulp noodzakelijk blijkt, of de mogelijkheid bestaat dat U naar Deventer kunt gaan. Dit zal U veel narigheid en onnodig wachten en spanning besparen, terwijl U financieel dan ook nog het voordeel hebt, niet zo lang in de ziekte wet te zijn. 12

Het Anker | 1961 | | pagina 12