WINTER en VERKEERSVEILIGHEID heid en fleur, goedmoedige spot en ge zonde humor. En al wordt dan wel eens de spot gedreven met deze en gene, met de gemeenteraad natuurlijk in het bijzonder, we zijn toch maar trots op alles wat hier gebeurt, wat hier verbeterd wordt. Kijk eens naar het nieuwe zwembad, waar wel de gek mee wordt gestoken in de revue, maar waar men toch ook mee ingenomen is. Bennad kan het zelfs niet laten om een koene sprong in het koude element te wagen. Als er dan „noagekaat" is over de „reize", dan komt men tot de conclusie dat er toch maar niets gaat boven eigen land. De Weense wals in uitheems costuum doet het naar onze smaak niet zo best in het Hollandse landschap, maar gelukkig komt toch de verwachte Hollandse Klompen dans, dat moest nu eenmaal. Een loflied op Holland vormt de apotheose van deze revue, die wij zeer geslaagd dur ven noemen. Hulde aan allen die zo hard hebben ge werkt om dit voor elkaar te krijgen. WERKTIJDEN 2- EN 3-PLOEGENBIENST met ingang van de verkorte werk week voor dagploegen per 13 febru ari 1961. Voor de goede orde vermelden wij, dat onze Ondernemingsraad besloten heeft de werktijden van de 2- en 3-ploegendienst ook na 13 februari 1961 ongewijzigd te laten. Alle begin-, stop- en eindtijden blij ven dus dezelfde als momenteel. Driemaal in de week worden wij tegen woordig vergast op een radiopraatje door Jan Goderie. 's Morgens tegen achten waarschuwt hij ons voor de gevaren van het moderne verkeer. De dagploegers zullen Jan Goderie waarschijnlijk nog nooit ge hoord hebben, maar de anderen ongetwij feld wel. Hij doet het vlot en al zijn de cii^ fers van de ongelukken die hij opsomt dili^ wij Is triest, het is goed dat wij ons bewust worden van de grote risico's waaraan wij blootstaan wanneer wij aan het verkeer deelnemen. Daarom meenden wij er goed aan te doen U er juist in dit nummer van „Het Anker" eens attent op te maken hoe lastig vadertje Winter het ons kan maken in het verkeer. Natuurlijk, iedereen begrijpt het al, gladde wegen, voorzichtig rijden Ja, maar dat niet alleen. Als goede burger zult U zich bewust zijn van Uw plicht om het trottoir voor Uw huis vrij te houden van sneeuw, althans daarop een goed begaanbaar pad te onderhouden. U ruimt dus sneeuw en U meent dat die sneeuw het snelste ver dwijnt indien U deze op de rijweg in de goot deponeert, nietwaar Mis Terwijl U zich uitslooft het de voetgangers naar de zin te maken, pleegt U te zelfder tijd een aanslag op het leven van de wielrijders Daar had U misschien zo niet aan gedacht? Let U maar eens op hoe ongelukkig U zich voelt op een rijweg met vastgereden sneeuw met aan beide zijden sneeuwbergen, daar gedeponeerd door de ijverige buurtbewoner^^ U rijdt zo midden op de weg op Uw fiet^ en achter U hoort U het zware gebrom van zo'n dieselmotor. Een grote vracht wagen wil U passeren en U bent genood zaakt „de bergen in te gaan". Dan verwenst U die trottoirruimers en U begrijpt plotse ling hoe groot de gevaren zijn van deze methode voor de fietsers. Dus niet meer sneeuwruimen, zult U zeg gen. Nee, natuurlijk niet. Wel sneeuw ruimen, maar de hopen sneeuw opstapelen op de rand van het trottoir. De rijweg vrij houden. Dat is ook beter voor de afwate ring wanneer de dooi weer invalt. Afge sproken Prachtig, en zeg het ook eens aan Uw buren 10

Het Anker | 1961 | | pagina 10