verdienen, ze langer onder toezicht te laten werken. Verder is men van mening, dat men door meer aandacht aan deze jeugdige personen te besteden, de band tussen werkgever en werknemer verstevigt. Men acht het beter direct al iets te doen en niet af te wachten wat straks betref fende het jeugdig personeel zal worden voorgeschreven. De Voorzitter zegt, dat men niet op dit punt kan vooruit lopen, omdat men niet weet wat hieromtrent wettelijk zal worden voorgeschreven. Terugkomend op de notulen van 30 juni j.l. betreffende teruggang in loon van per sonen die verkiezen van 3 ploegen- in 2 ploegendienst te komen, vinden de leden JM^t men hiervoor reden heeft en wordt de yWra&g gesteld of het wel juist is dat arbei ders die jarenlang hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven, om deze reden in loon achteruit gaan. Eveneens vindt men het niet prettig dat de oudere mensen (in 't algemeen) om een of andere reden in hun loon achteruit gaan. Men zou het juist vinden dergelijke perso nen 100% uit te betalen omdat dit wel ge compenseerd wordt door de produktie van de jongere personen, die niet het volle loon hebben. De Voorzitter betwijfelt of de produktie van de oudere personen zoveel minder is en zegt dat dit onderzocht zal worden. Betreffende de uitbetalingen door de C.A.T., waarover enige keren gesproken is, heeft men thans de uitbetalingen van de K.B. van vorig jaar nagegaan, op de oude ma nier en de uitbetalingen van de K.B. door de C.A.T. van het afgelopen jaar. Gebleken is, dat de K.B. vorig jaar werd uitbetaald 4 tot 6 weken na het afgelopen kwartaal, terwijl dit jaar de uitbetaling via de C.A.T. heeft plaatsgehad op 15 april en juli, dus recpectievelijk 2 weken en 1 ^Beek na het afgelopen kwartaal, opgemerkt wordt, dat er nog niets gedaan is betreffende klacht over de vetloze jute. Men stelt voor hier meer stofzuigers te plaatsen. Vakantieschema 1960/1961 Naar aanleiding van het concept-vakantie- rooster wordt voorgesteld om met Sint Nikolaas de vroege ploeg korter te laten werken, waardoor de uren voor de late ploeg iets gunstiger komen te liggen. Eveneens zou dit kunnen met woensdag voor Hemelvaart. Besloten wordt om met Sint Nikolaas een woensdag voor Hemelvaart de vroege ploeg 1.5 uur collectief te laten snipperen, zodat er dan voor de late ploeg resp. 3 en 2.5 uur zal worden gestopt. De Voorzitter geeft hierna nog een toe lichting op het vakantieschema, waarbij spreker o.a. attendeerde op de in te voeren 45-urige werkweek, waardoor het schema t.z.t. weer zal moeten worden herzien. Verder zegt spreker dat in dit concept is voorgesteld om voor de dagploeg 8.8 uur te reserveren en voor de ploegen 8.5 uur, mede i.v.m. een eventuele wijziging door de verkorte werkweek. Over het schema van de 3 ploegendienst wordt besloten eerstdaags met de betref fende O.R.-leden bij elkaar te komen. Vervolgens wordt door één der leden ge vraagd om Dankdag en Biddag van het vakantierooster te schrappen. Afgaande op de mensen uit zijn afdeling zegt hij, dat 80 a 90% er voor is om op deze dagen te werken. De Voorzitter zegt, dat in een vorige ver gadering met meerderheid van stemmen besloten is om op deze dagen wel collec tief te stoppen en leest deze passage uit de notulen voor. Enkele leden menen dat het toch beter zou zijn hierover een enquête te houden in het bedrijf. Het merendeel der leden maakt bezwaar tegen het houden van een enquête in het bedrijf. Zij meent, dat de O.R. bevoegd moet zijn om hierin een besluit te nemen; dit wordt in andere gevallen ook van haar gevraagd. De Voorziter acht het beter om op de be treffende dagen wel collectief te stoppen; mochten hierop grotere reacties komen uit het bedrijf, dan kan men dit nog eens op nieuw bespreken. Na de stemming hierover wordt met 3 stemmen tegen, besloten het vorige be sluit te handhaven. Rondvraag Gevraagd wordt om in de Weverij Bij- vank II een schaafmachine te plaatsen. Dit verzoek zal worden doorgegeven. Betreffende de nieuwe takel in Wev. Bij- vank wordt opgemerkt, dat van deze takel al 2 keer de staaldraad is gebroken. Men vraagt dit te willen onderzoeken, voor dat hier ongelukken mee gebeuren. De Voorzitter zegt toe hier direct naar te zullen informeren. Vervolgens wordt nog eens de aandacht 13

Het Anker | 1960 | | pagina 15