Onthulling van de fontein 7 Vrijdagmorgen vond in de voortuin van het kantoor de plechtige onthulling plaats van de fontein, het geschenk van het gezamenlijke per soneel aan de directie. Reeds lang te voren hadden zich honderden kijklustigen verzameld langs de hekken om ge tuige te kunnen zijn van dit grootse moment. Om half elf begaven de directieleden zich met hun dames naar het voorplein waar het ju bileumcomité zich reeds had verzameld. Namens het gehele personeel richtte de heer Nieuwenhuis zich tot de directie waarbij hij allereerst bedankte voor de gratificaties die de avond te voren waren uitgereikt. De bedragen die personeelsleden, gepensioneerden, weduwen, ja ieder lid van de Ter Horstgemeenschap ten goede waren gekomen, hadden de verwachtingen overtroffen, zo zei spreker. Bovendien waren allen zeer getroffen geweest door de vorstelijke giften aan verschillende sociale instellingen. Aan het eind van zijn toespraak verzocht de heer Nieuwenhuis aan onze oudste directeur, de heer J. J. ter Horst, tot de onthulling te wil len overgaan. Onder het oog van de honderden belangstel lenden en terwijl de lenzen van vele kiekkas ten op hem gericht waren, trok mijnheer Jan aan het touw dat het omhulsel vasthield, het doek zakte naar beneden; en daar stond de fontein in volle glorie. Vervolgens stelde de heer ter Horst deze in wer king door het openen van een kraan, een mach tige straal spoot omhoog, uiteenvallend in on telbare druppels die klaterend en sprankelend in de heldere zon terugvielen in een grote schaal, deze weldra vullend met kristalhelder water. Nadat de directieleden enkele minuten het fraaie monument hadden bewonderd dankte de heer A. H. ter Horst namens de gehele directie voor dit prachtige geschenk, dat zo zei hij, een symbool is van de goede verstandhouding die er heerst tussen het personeel en de directie. Vervolgens verzamelden de aanwezigen zich in de hal van het kantoor waar verversingen werden aangeboden.

Het Anker | 1960 | | pagina 9