5 jarige trouwe dienst, nl. voor 25 en 40 jaar een ereteken in zilver en voor 50 jaar een ereteken in goud. Personeelsleden en gepensioneerden met het ver eiste aantal dienstjaren ontvingen hun insignes verpakt in de gratificate-enveloppe. Symbolisch reikte de heer ter Horst aan één vertegenwoordiger van iedere categorie de on derscheidingen uit, zodat de heren D. ten Hove (50 jaar), G. H. Wessels (40 jaar) en A. M. Geuzendam (25 jaar) hiertoe het podium betra den en onder applaus van de zaal hun speldjes in ontvangst mochten nemen. Giften aan sociale instellingen Tenslotte kondigde „meneer Auke" de giften aan, welke instellingen in Rijssen en Holten in ontvangst mochten nemen: E.H.B.O. Rijssen f 1.000,- Het Wit-Gele Kruis1.600,- Het Rode Kruis, afd. Rijssen 2.000,- Het Groene Kruis, Rijssen 15.000,- Speeltuinvereniging Irene 2.000,- Speeltuinvereniging Margriet 2.000,- De Plattelandsbibliotheek 5.000,- Het Groene Kruis, Holten 5.000,- Het Rode Kruis, Afd. Holten 500,- Hierna begon in het Parkgebouw de uitdeling van de gratificatie-enveloppes aan ca. 1650 ge gadigden. Door een doeltreffende organisatie behoefde dit intermezzo niet lang te duren en kon iedereen weer spoedig in de grote tent terug zijn. Hier werden enige consumpties aangebo den en traden The Cheadle Scottish Dance Group en een Schotse band voor ons op. Zo werd de eerste avond van de Jubileumvie ring reeds een groot succes. De opkomst was groot, veel groter dan iedereen had durven ho pen en de onthullingen van de Directie hadden alle verwachtingen overtroffen! Met deze goede inzet beloofde het een groots feest te worden!

Het Anker | 1960 | | pagina 7