4 spelen van het Twentse Volkslied beklom de heer C. B. Landweer het podium. De burge meester memoreerde de grote betekenis van Ter Horst Co. voor de Rijssense gemeenschap en hij prees daarbij „de mannen die van aanpak ken wisten". Het grote aantal jubilarissen in het bedrijf ge tuigt van de goede sfeer die bij Ter Horst Co. heerst. Spreker kon tot zijn genoegen mede delen, dat het Hare Majesteit de Koningin we derom had behaagd 24 werknemers, die 40 jaar in dienst waren, te onderscheiden met de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Nadat deze jubilarissen het middenpodium hadden bestegen, spelde de bur gemeester hen de versierselen, behorende bij deze onderscheiding, op de revers. De heer A. H. ter Horst Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Na afloop van deze ceremonie verzocht de heer Landweer der heer A. H. ter Horst naar voren te willen komen. Het was een aangename ver rassing voor ons allen bij monde van de burge meester te vernemen, dat de heer A. H. ter Horst benoemd was tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, met welke hoge onderschei ding het gehele bedrijf Koninklijk geëerd werd. Hierop zette „Wilhelmina" het Wilhelmus in ter ere van de gedecoreerden. Bewogen door deze onverwachte onderscheiding sprak daarna de heer ter Horst een dankwoord. Namens het gehele personeel sprak vervolgens de heer H. Nieuwenhuis, die aankondiging deed van het geschenk, dat het personeel de Directie aanbood bij dit 125-jarig jubileum. Aangezien de feitelijke overdracht van het geschenk pas de volgende ochtend zou kunnen plaats vinden, was door de banketbakkerschool te Amsterdam een maquette van suikerwerk van de fontein vervaardigd. Vier jeugdige banketbakkertjes kwamen op een teken van de heer Nieuwenhuis de zaal binnen en presenteerden hun werkstuk aan de Directie. In zijn tweede toespraak richtte „meneer Auke" zich tot de vorige sprekers, die hij namens de Directie bedankte voor de vele waarderende woorden, die zij over Ter Horst Co. hadden gesproken. Voorts wenste hij de gedecoreerden geluk met de hun verleende onderscheidingen en bedankte hij het personeel voor het mooie ge schenk. Enige mededelingen En nu kom ik toe aan enige mededelingen, die U allen zeer zullen interesseren, aldus de heer ter Horst. „Namelijk, dat zo dadelijk een gratificatie zal worden uitgereikt aan alle medewerkers, wedu wen en gepensioneerden, en wel: voor de weduwen ieder: 75 gulden; voor de gepensioneerden: 75 gulden plus f 4,80 per dienstjaar; en voor de werknemers: 75 gulden plus 40 cent per dienstmaand". Een andere verrassing was voor velen de in stelling van ere-insignes voor 25, 40 en 50-tig

Het Anker | 1960 | | pagina 6