De herdenkings bijeenkomst op donderdagavond 2 juni 3 Vanaf 7 uur stroomde de grote tent tegenover het Parkgebouw vol mensen. Alle personeelsleden, en gepensioneerden kwamen bij een om met de Directie, com missarissen, aandeelhouders en genodigden, waaronder de Com missaris van de Koningin in de Provincie Overijssel, Ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren en de Burgemeester van Rijssen, de heer C. B. J. Landweer en Mevrouw Landweer, gezamen lijk te herdenken, dat 125 gele den Ter Horst Co. werd ge sticht. De heer A. H. ter Horst sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en opende de avond met een terugblik over het verleden. De stichting van de onderneming in 1835 door Gerrit Hendrik ter Horst en de ontwikkeling van het bedrijf tot de huidige omvang, is immers waard om op zo'n herdenkingsavond bij stil te staan. Samenbundeling van initiatief en toewijding van generaties werkgevers en werknemers heeft er toe mogen leiden, dat het bedrijf thans een belangrijke plaats inneemt in het economische leven. Wij zien dan ook met groot respect terug op die vorige generaties en wij zijn er trots op, dat wij, zoals we hier zitten, ook een steentje hebben mogen bijdragen aan deze opbouw, aldus de heer ter Horst. „Wij danken allen die in het verleden en ook thans nog hun beste krachten wijdden aan ons bedrijf. Het merendeel van het personeel komt als jong meisje of jongen bij ons en dient zijn tijd uit tot aan de pensioengerech tigde leeftijd. Hierdoor is mede de gemeenschapsband tussen ons allen zo sterk geworden. Ik hoop van harte, dat deze band, de trouw, de ijver, de werklust en de liefde voor het bedrijf, die U allen bezielt tot in lengte van jaren zal mogen blijven bestaan, opdat we ook na dit feest, opgewekt en gerust verder zullen mogen werken aan dit mooie bedrijf". Na een muzikaal intermezzo verzorgd door de muziekvereniging „Wilhelmina". sprak de President-Commissaris, de heer H. B. N. Ledeboer. De heer Ledeboer bracht hulde aan de werkne mers en dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor hetgeen was bereikt. Ook hij gaf een historische schets over het ontstaan en de ontwikkeling van de onderneming en belichtte in het bijzonder de band, die er tussen de ter Horsten en de van Heeks bestond en welke vooral in het begin vruchtbaar is ge weest voor de ontwikkeling van Ter Horst Co. Voorts bracht deze spreker in herinnering hoe de Directie van Ter Horst Co. tijdens de wereldoorlog haar roeping heeft ver staan door het personeel, waar mogelijk, tot steun te zijn. Na het

Het Anker | 1960 | | pagina 5