Feest voor 3000 schoolkinderen uit Rijssen en Holten Defili 17 Reeds omstreeks half twee kon men in Rijssen zien, dat er iets bijzonders voor de kinderen op til was. Allerwegen liepen ze met verwachtingsvolle ge zichten, het Ter Horstspeldje op de borst ge speld, in de richting van het RIJLITO-terrein. Daar immers zou voor de leerlingen van de La gere Scholen een kindervoorstelling worden ge geven, die klonk als een klok. En niet alleen voor de Rijssense en Holtense kinderen, nee, uit Vriezenveen, Westerhaar en waar meer „Ter Horst kinderen" woonden, werden ze met bus sen opgehaald om aan het feest te kunnen deel nemen. Om half drie zou het beginnen. Op de tribune niets dan stralende gezichtjes in afwachting van de dingen die komen gingen. Wat hebben ze genoten! Van de Spahis met hun wilde paarden, van de ponnyruiters uit Bemmel, van Jan de Wit met zijn wonderpaard Irene. Het wonderpaard, dat kon dansen, zakdoeken van zijn poten kon los maken en vooral, dat kon slapen in een groot paardenledikant en bij het gerinkel van de wek ker prompt „in de benen kwam". Dan Pipo de Clown met zijn kameraad en niet te vergeten de Vatenspringer, die halsbrekende sprongen maakte van het ene vat in het andere. De kinderen hebben een heerlijke middag ge had en toen ze tenslotte nog een lekkere koek ontvingen bij het verlaten van het terrein, gin gen ze voldaan en opgetogen weer naar huis. De Ter Horst-jeugd zal nog lang deze mooie jubileummiddag in herinnering blijven, daar twijfelen we niet aan. Toen de plannen van de Directie om het 125- jarig jubileum feestelijk te gaan vieren enige ge stalte begonnen te krijgen, meldden de plaatse lijke Middenstands Verenigingen en de Vereni ging voor Vreemdelingen - Verkeer zich reeds spoedig met het spontane idee Rijssen ook in feesttooi te steken. Met dit doel werd het An ker-Comité gesticht, dat in de tijd van de Ju bileumviering in Rijssen een winkelactie met etalagewedstrijd organiseerde, waaraan fraaie prijzen waren verbonden, zowel voor de win keliers als voor de klanten. Bovendien werd er een wedstrijd georganiseerd voor de jeugd en werd straatversiering en -verlichting aangebracht. Op het pleintje voor het gebouw van de Twent se Bank N.V. stond een groot scheepsanker op gesteld, waarvan het gewicht moest worden ge raden. Voor iedere gulden aankopen ontving men een bonnetje, waarop men een gewicht kon invullen. Meer dan 300.000 inzendingen werden door de jury gecontroleerd. Op initiatief van dit Anker-Comité werd op zaterdag in de vooravond een défilé gehouden voor de Directie langs de stoep van het kan toor, waaraan vele Rijssense Verenigingen deel namen. Het was een leuk gezicht deze fleurige stoet van gymnasten, padvinders, muziekver enigingen, e.a. te zien marcheren. Aan het einde van de stoet liepen twee meisjes in Rijssense klederdracht achter een kruiwagen, waarop zij een groot pak torsten. Hieruit haal den de leden van het Anker-Comité een groot, fraai Delfts-blauw wandbord, dat de Directie werd aangeboden.

Het Anker | 1960 | | pagina 19