Receptie ne bereid bleek een en ander over haar groep te vertellen. In 1950 is de groep begonnen met 8 leden Schotse volksdansen te brengen; op het ogen blik zijn er ongeveer 300 leden, waarvan de meeste kinderen zijn van 5 jaar en ouder. Het dansgroepje dat voor ons optrad telde 13 leden, waarvan de jongste 13 en de oudste 20 jaar was. Rijssen was niet de eerste plaats in Nederland waar opgetreden werd, want Arnhem, Bever wijk en Tilburg waren al eerder aan de beurt geweest. Wist U dat elke clan (stam) in Schot land zijn eigen kleurenpatroon heeft in de kle ding? Bij de jongens kwam dit tot uiting in de „kilt", de rok dus, bij de meisjes in de „sash", een sjerp, die over de jurk werd gedragen. Natuurlijk ontbrak de doedelzakspeler, de piper, niet aan het gezelschap. U ziet het vrolijke groepje hier in volle actie op het podium van de grote feesttent. Zaterdagochtend ontving de Directie de zaken relaties in het Park. In de grote zaal van het Parkgebouw vonden de gasten gelegenheid de Directie te complimenteren met het 125-jarig jubileum van de onderneming, terwijl in de grote tent aan de overzijde verversingen wer den geschonken. Spoedig ontstond een geani meerde stemming onder de circa 750 aanwezi gen. De vreugde van dit samenzijn bereikte echter het hoogtepunt toen de genodigden werden ver zocht zich naar het gazon te begeven, waar de Directie haar gasten verraste met een show van de Spahis. Voor de ogen van de verbaasde zakenrelaties uit binnen- en buitenland galop peerden de Algerijnse ruiters het terrein op en brachten, ditmaal in ceremonieel tenue, hun prachtige carrousel. Enthousiast verlieten de gasten na afloop het Park op weg naar huis. Achter bleven honderden fraaie bloemstukken, die nog grotere fleur gaven aan het feestelijk getooide Park.

Het Anker | 1960 | | pagina 18