FEEST IN HET PARK 14 Voor elck wat wils! Na afloop van het paar- defeest konden we vrijdagavond ons hart op halen aan diverse attracties in het Volkspark. Ook zaterdagavond en maandagmiddag en -avond vierden wij feest in het Park. Honger en dorst konden op diverse manieren worden gestild. Niemand had echter kunnen vermoeden, dat de Rijssenaren zo'n grote voor liefde koesterden voor Gelderse worst en nou gat. Deze kramen werkten op volle toeren, maar ondanks extra bevoorrading kon niet worden voorkomen, dat deze waren ver voor het sluitingsuur waren uitverkocht! Maar ook de poffertjes-kraam, de olliebollen- tent, de viskraam en de ijsco-tent mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Heineken zorgde voor koel bier en serveerde op diverse plaatsen ook andere dranken. De Schotse band en de Cheadle Scottish Dance Group zorgden voor een ongebruikelijk soort amusement in de grote tent, dat bij de Rijssenaren goed in de smaak viel. Dit Schotse element in de Jubileumfeesten was allerminst toevallig. Uit het feit, dat in Schotland de bakermat van de jute-industrie ligt ,is het idee ontstaan om tijdens ons feest de typische muziek uit dit land ten gehore te bren gen. In de cabarettent traden op The Spotlights, een charmant zangtrio, The Dutch Rolling Stars, die verbazingwekkende toeren uitvoer den op hun rolschaatsen op een klein plankier, Delcampo, de illusionist, die het toneel omto verde in een fleurige bloementuin, Adrie van Oorschot als sneltekenaar en Justus Jesayes, die de muzikale omlijsting verzorgde. Het program ma was zeer in trek, getuige de ware stormloop voor de aanvang van de voorstellingen. In het Parkgebouw werd gedanst op de muziek van het onvermoeibare dansorkest van Freddy Hull. Na het intreden van de duisternis kwam de feestelijke verlichting goed tot zijn recht. Vooral de vijver met fontein en de boomgroepen gaven het Park een sprookjesachtig aanzien.

Het Anker | 1960 | | pagina 16