De Spahis in Rijssen groot, toen het Eskadron zich gereedmaakte om te paard en met schallende trompetten Rijssen binnen te trekken. Tijdens deze korte rit door de plaats op weg naar de huishoudschool kon den wij zo reeds even kennismaken met onze Franse gasten, die met hun echt Franse bravour, direct de bewondering van de toeschouwers af dwongen. In de huishoudschool was de troep gelegerd, terwijl de nabij gelegen rijwielbewaarplaats was ingericht tot paardestal. De manschappen sliepen op strozakken onder hun witte mantels. Een Nederlandse kok assisteerde zijn Algerijnse collega bij het bereiden van de maaltijden, waarvan de pittige geuren de voorbijgangers verrieden, dat hier voor ons niet-alledaagse spij zen werden opgediend. De 60 Arabische hengsten werden zeer goed verzorgd. Daags voor het optreden van het Es kadron kregen alle paarden krulspelden in de manen en de staarten. Donderdagochtend ver kenden officieren en onderofficieren de twee terreinen waarop vrijdag en zaterdag zou wor den opgetreden teneinde de onderlinge afstan den bij de figuren te bepalen. De paarden die hier waren hadden een gemid delde leeftijd van 10 jaar, de jongste was 5 en de oudste 15 jaar. 11 Woensdagmiddag, 1 juni arriveerde het ye Es kadron van het Regiment Spahis met een extra- trein uit Senlis, Frankrijk op het station te Rijssen. Overigens niet zonder enige spanning en zorgen voor de organisatoren van het feest, want juist op de dag van vertrek uit Frankrijk brak er een 24-uur staking uit onder het Franse spoorwegpersoneel. De belangstelling op het Stationsplein was

Het Anker | 1960 | | pagina 13