In deze functie, welke Holten wil en moet ver vullen, past, dat het het centrum wordt voor instellingen van onderwijs en dat het werkge legenheid biedt voor het omringende gebied. In dit kader gezien is de vestiging van het ne- venbedrijf van ter Horst en Co al evenzeer van eminent belang voor de gemeente Holten. De verdwijning van kleine boerenbedrijfjes, waarop met hard werken en veel zorgen slechts een sober bestaan wordt gevonden, wordt ontegen zeggelijk door de verschaffing van werkgele genheid in eigen plaats en in eigen vertrouwde sfeer, zoals ter Horst en Co die onder andere biedt, sterk gestimuleerd. Voorts zie ik als een zeer essentieel belang van de komst van het bedrijf van ter Horst en Co naar Holten, dat veler., die tot die tijd toe als werkforens vaak ver buiten Holten hun werk moesten vinden, thans dit vermoeiende gereis en getrek kunnen opgeven. Het bestaan van deze mensen is rustiger ge worden, zij verkeren langer in het eigen gezin, zij kunnen werken met mensen als zij zelf zijn, met dezelfde belangen en interesse, met dezelf de maatstaven van goed en kwaad, met dezelf de gebondenheid aan streek en plaats, met de zelfde gebruiken en gewoonten. Kortom het feit, dat men werk kan vinden in eigen plaats of naaste omgeving brengt met zich mede, dat men zichzelf kan zijn en blijven. Het belang van Holten is, dat de Holtenaar blijft zoals hij is, dat hij zichzelf blijft en niet de nivellering behoeft te ondergaan, waaraan hij in de stad bloot staat. De verdienste van de 125-jarige jubilaris, de Koninklijke Jutespinnerij en -Weverij ter Horst en Co bestaat m.i. voor Holten hierin, dat zij door haar vestiging aldaar, aan bevolking en gemeente een grote dienst heeft bewezen. Mr. W. H. ENKLAAR burgemeester van Holten Deze luchtfoto werd genomen op het momentdat de Holtense Muziekvereniging een aubade brengt aan de Directie ter ere van het i2j-jarig jubileum. Foto: K.L.M. Aerocarto 10

Het Anker | 1960 | | pagina 12