De heer J.J. ter Horst ereburger Onthulling van het mozaïek Intussen had in het gemeentehuis in verband met het jubileum een bijzondere Raadsvergade ring plaats gevonden, na afloop waarvan Bur gemeester en Wethouders zich met de voltallige raad naar het kantoor van Ter Horst Co. begaven. In de grote vergaderzaal vond door Burge meester Landweer namens het gemeentebestuur de officiële overdracht plaats van het geschenk van de gemeente, n.l. het mozaïek boven de in gang van de fabriek Boomkamp. Hierbij schil derde hij de verhouding die er tussen de firma Ter Horst en de Gemeente Rijssen bestaat en waarvan het mozaïek een symbolische afbeelding is. Verder deelde de burgemeester mede, dat de raad zojuist besloten had in te stellen het Ere burgerschap van de Gemeente Rijssen en dit te verlenen aan de heer Jan Jacob ter Horst. De burgemeester memoreerde dat de heer J. J. jaren lang mede de leiding van het bedrijf heeft gevoerd en daarnaast een belangrijke functie in het openbare leven van de gemeente heeft be kleed, als wethouder en locoburgemeester, waar bij hij blijk heeft gegeven van ware burgerzin. De burgemeester overhandigde vervolgens de gouden legpenning en de oorkonde, behorende bij het ereburgerschap. Na deze plechtigheden en nadat de heer Auke een dankwoord had gesproken begaf het gezel schap zich naar de ingang van de fabriek Boomkamp waar het mozaïek, vervaardigd door de kunstenaar Joop Kruip, nog achter een kleed verborgen was. Op verzoek van de burgemeester onthulde ver volgens de heer J. J. ter Horst het fraaie kunst werk, dat met zijn mooie frisse kleuren een aan winst betekent, niet alleen voor ter Horst Co. N.V., maar voor geheel Rijssen. Wij zien links van het Anker achtereenvolgens 1 ON l NO ON O Stuwende kracht van de Rijssense Jute Industrie Jan Jacob ter Horst mede als hulde aan het Directeur Koninklijke gehele bedrijf en uit dankbaarheid voor Jute Spinnerij en Weverij de vele diensten bewezen aan de ter Horst Co. N.V. gemeenschap van Rijssen. het Wapen van Rijssen - enkele huizen - een beker en een schaal met brood, (symboliserende de sociale band die er bestaat tussen ter Horst Co. en de Rijssense Gemeenschap). Rechts van het Anker - de juteteelt - het ver voer naar de haven en over zee - het verwer ken - en het eindprodukt. Rest ons nog te vertellen, dat zowel de onthul ling van de fontein als van het mozaïk werd opgeluisterd door ons muziekcorps „Wilhelmina", dat met zijn opgewekte klanken in belangrijke mate heeft bijgedragen tot verhoging van de feeststemming.

Het Anker | 1960 | | pagina 10