Gecombineerde Ledenvergadering van de Stichting Pensioenfonds, liet Ziekenfonds en de Afdelings- kas, gehouden op donderdag 24 maart 1960, 's avonds 8 uur in de leeszaal van het Parkgebouw. De Voorzitter opent met een kort wel komstwoord de vergadering' en zegt dat het hem verheugd te mogen constateren, dat de opkomst groter is dan vorig jaar. ^Spreker stelt voor achtereenvolgens de ^Stichting Pensioenfonds, het Ziekenfonds en de Afdelingskas te behandelen. PENSIOENFONDS De secretaris leest de notulen, die onge wijzigd worden vastgesteld. Ook het jaarverslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Betreffende het financieel verslag over 1959 deelt de Voorzitter mede, dat dit zoals gebruikelijk op het kantoor ter inzage heeft gelegen. Verder wordt in de loop van het jaar deze boekhouding door de Verzekeringskamer gecontroleerd. De agenda vermeldde verder geen andere punten, zodat de Voorzitter gelegenheid geeft tot het stellen van vragen. Geïnformeerd wordt hoe de pensioenrege ling is voor de oudere werknemers, die de laatste tijd uit de buitengemeenten zijn aangenomen en of voor de verschillende personen, die niet eerder in een textiel bedrijf hebben gewerkt, inkoopsommen moeten worden gestort. De Voorzitter geeft ^hierop een toelichting en zegt dat dit is vastgelegd in het reglement van de Stich ting Pensioenfonds. Spreker leest hierop het betreffende artikel voor (art. 4 lid 4), waarin is bepaald, dat voor werknemers, die na 1 jan. 1948 bij Ter Horst Co N.V. in dienst zijn getreden, en op het tijdstip van indiensttreding ouder dan 32 jaar zijn, het ouderdomspensioen wordt verminderd met f 0,46 per week voor het eerste jaar, dat hij ouder is dan 32 jaar; f 0,45 per week voor het tweede jaar, dat hij ouder is dan 32 jaar; f 0,44 voor het derde jaar enzovoorts. Hierbij wordt opgemerkt, dat verschillende van deze personen wel een uitgesteld pen sioen hebben op grond van verkregen rech ten bij hun vroegere werkgever. Aangezien verder geen vragen meer wor den gesteld, sluit de Voorzitter deze Ver gadering. ZIEKENFONDS De notulen worden ongewijzigd goedge keurd. Ook met het jaarverslag van de ad ministratie verklaart men zich akkoord. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde het 4e punt van de agenda „Voorstel verho ging premie aanvullend Ziekenfonds van 10 ct. tot 20 ct. per week". Spreker licht dit punt nader toe en zegt, dat het Bestuur tot het doen van dit voor stel is gekomen om twee redenen, t.w. a. om bij gevallen van sanatoriumverple- ging van kinderen (indirect verzeker den) de niet gedekte kosten (25%) te kunnen betalen, waarvoor tot dusverre een beroep moest worden gedaan op een vrijwillige bijdrage van verschil lende instanties. b. omdat de laatste jaren de prijzen van die verschillende verstrekkingen belang rijk zijn gestegen, zodat een premie verhoging noodzakelijk is geworden, om de bijbetalingen op deze verstrek kingen niet te behoeven te verlagen. Het Bestuur acht een verhoging van 5 ct. voor de aanvullingen op de diverse ver strekkingen alsook een betaling van 5 ct. om de niet gedekte sanatoriumkosten voor indirect verzekerden te kunnen betalen noodzakelijk. Enkele leden achten het beter de 10 ct. verhoging te splitsen en dit gedeelte voor elk van de twee genoemde gevallen apart te houden om bij eventuele gevallen van aanvullende verplegingskosten voor sana torium niet vast te lopen als er geen re serve meer is. Besloten wordt de 5 ct. premieverhoging voor aanvullende sanatoriumverpleging 9

Het Anker | 1960 | | pagina 9