bij inderdaad rekening gehouden is met de verschillende opvattingen. In aansluiting hierop deelt de heer Ligten- berg mede, dat door een aantal personen, die in dienst zijn getreden na de betaling van het jubileumgeschenk aan Ter Horst Co. N.V., verzocht hebben ook hieraan te mogen bijdragen. Naar aanleiding hiervan heeft het comité besloten om alle personen die na bedoelde inhoudingen voor het jubileumgeschenk in dienst zijn getreden in de gelegenheid te stellen hieraan mee te doen. De betreffende personen krijgen hierover nader bericht. Tarief commissie. Vervolgens brengt de Voorzitter nog eens de tariefcommissie ter sprake. Spreker zegt, dat men nog niet verder is met de uitbreiding hiervan en stelt de O.R.-leden voor om in overleg enkele personen aan te wijzen. Zijn advies is om bij voorkeur ook jongere personen te nemen en zo mo gelijk uit verschillende afdelingen. Enquête van de Bedrijfscommissie voor de textiel. Van de Bedrijfscommissie voor de textiel werd een schrijven ontvangen over een te houden enquête betreffende de werking van de Ondernemingsraad. De Voorzitter leest deze brief aan de leden voor, waarna men gezamenlijk achtereen volgens de op het enquête-formulier ge stelde vragen beantwoordt. Aangezien de meningen betreffende de verschillende vragen vrijwel gelijkluidend waren, werd zonder verdere discussie dit punt in korte tijd afgewerkt. Wijziging vakantierooster. De Voorzitter deelt mede, dat op 30 April (Koninginnedag) gestopt zal worden met behoud van loon, zodat de hiervoor gere serveerde uren op het vakantierooster (4 uur) vrij komen. Verder wordt besloten ook de 4.8 (4.5) uur die nog gereserveerd zijn, vrij te geven. Over genoemde uren kan dan door de werknemer in overleg met de baas van de afdeling naar eigen keuze beschikt worden. Hierover zal in het bedrijf een bekend making worden gedaan. Verder wordt nog besloten om met een kleine deputatie van de O.R. een bezoek te brengen aan het lid J. Harbers, die in het sanatorium te Hellendoorn is opge nomen. Betreffende een suggestie een Sociaal Fonds in te stellen, zoals dit ook een ander bedrijf heeft, zegt de Voorzitter, dat een vergelijking is gemaakt tussen de ver strekkingen zoals die momenteel worden gegeven in ons bedrijf en het andere, waar uit blijkt, dat voor de regelmatig voorko mende verstrekkingen de regeling in ons bedrijf minstens even gunstig is. De Voorzitter deelt verder mede, dat in de bestuursvergadering van het Aanvullend Ziekenfonds van gisteren besloten is om in de binnenkort te houden jaarlijkse le denvergadering een voorstel te doen om de 10 ct. premie van het Aanvullend Zie kenfonds te verhogen tot 20 ct. a De reden hiervan is, dat door de steeds ver-| hoogde prijzen van de verstrekkingen van de laatste jaren, het bestuur zich genood zaakt ziet de premie te verhogen of de bij drage op de verstrekkingen te verminderen. Met deze premieverhoging zouden dan te vens de niet-gedekte sanatoriumkosten op gevangen kunnen worden voor indirect- verzekerden (kinderen). Aangezien dit laatste aanleiding is geweest tot de suggestie van een in te stellen Soci aal Fonds, acht spreker het beter te wach ten wat hierover in de ledenvergadering wordt beslist. Aldus wordt besloten. (Inmiddels werd in de ledenvergadering van 24 maart j.l. het voorstel tot premie verhoging van 10 ct. tot 20 ct. per week voor het Aanvullend Ziekenfonds met al gemene stemmen aangenomen). Rondvraag. De O.R.-leden van de Weverij brengen naar voren, dat vooral de 12 porter bomen voor de kleine getouwen reden tot klach ten geven van de wevers. Men meent dat de produktieverhoging in de Sterkerij hiervan de oorzaak is. De Voorzitter zal dit laten onderzoeken. Geïnformeerd wordt of in verband met het rentepercentage de spaargelden ook niet bij de Boerenleenbank kunnen worden ge plaatst. De Voorzitter zegt, dat om administratieve reden de gelden bij een bepaalde bank kun nen worden belegd; men kan dus niet bij 2 of meer verschillende banken de gelden onderbrengen. Vervolgens wordt door verschillende O.R.- leden gevraagd om zo mogelijk drinkwater-

Het Anker | 1960 | | pagina 6