Verslag Ondernemingsraadvergadering d.d. 4 maart 1960 Aanwezig de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomassen, E. Dommerholt, J. H. Seppen- woolde, G. Mensink, mej. H. Slettenhaar, J. H. Nijland, Js. Bruins, M. Meijerink, Joh. Waanders, G. Kippers, G. Wessels, Joh. Nijsink, H. van Pijkeren, G. Weijers en H. Nieuwenhuis. De heren G. J. van Putten en Js. Harbers zijn wegens ziekte verhinderd deze ver gadering bij te wonen. Verder zijn aanwezig de heren Pavlicek en ^^Ligtenberg. ^rDe Voorzitter opent deze vergadering met allen hartelijk welkom te heten en in 't bijzonder de nieuwe leden, de heren E. Dommerholt, G. Kippers, H. van Pijkeren en G. Weijers. Vervolgens wenst spreker de heer Waan ders nog van harte geluk met zijn 25-jarige echtvereniging en dankt hem namens de leden voor de tractatie. Hierna stelt de Voorzitter de heer Pavlicek voor aan de O.R.-leden. Spreker zegt, dat de heer Pavlicek op 1 februari j.l. in dienst is getreden van Ter Horst Co. N.V. Zijn werk is moeilijk te omschrijven, doch in 't kort kan gezegd worden dat hij als coördi nator zal trachten om verschillende proble men, die zich in het bedrijf voordoen, te helpen oplossen. Vervolgens worden de notulen van de vo rige vergadering aan de orde gesteld, die ongewijzigd worden vastgesteld. Naar aanleiding van deze notulen wordt opgemerkt, dat men zich niet houdt aan de regeling om arbeiders van 60 jaar en ouder in dagploeg te plaatsen. De Voorzitter wijst er op, dat hierbij de be- paling geldt: voor zover de werkzaam heden dit toelaten. Bij informatie blijkt, dat het desbetreffen de geval met de persoon in kwestie op het kantoor zelf besproken is. Hem is meege deeld, dat aan zijn verzoek zo spoedig mo gelijk zal worden voldaan. Betreffende een opmerking dat het in ge vallen van ziekte ook moet, zegt de Voor zitter, dat dit anders ligt. Om gezondheidsredenen wordt inderdaad iemand zonder meer van ploegendienst ont heven, als de bedrijfsarts dit noodzakelijk acht; hierbij kan van keuze geen sprake zijn. Vervolgens wordt nog opgemerkt, dat de toespraak van de Voorzitter bij het af scheid van de heer G. W. Borghuis in de vorige vergadering niet in de notulen is opgenomen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hem ook is opgevallen dat dit verzuimd is te vermelden. Vervolgens beantwoordt de heer Ligten- berg de vragen die in de vorige vergade ring werden gesteld. 1. Moeilijk te hanteren takel in Weverij Bijvank II. Deze takel zal zo spoedig mogelijk vervangen worden door een takel, die bij de reorganisatie vrij komt. 2. Temperatuur in afdelink Beek. Dit is een moeilijk op te lossen geval. Het is n.l. zo, dat in dezelfde ruimte verschillende temperaturen en vochtig heidsgraden verlangd worden. In de Krasserij wil men liever een la gere temperatuur dan in de Spinnerij. In de Spinnerij wil men graag een hogere vochtigheidsgraad dan in de Krasserij en Spoelerij. In de Spoelerij wil men liefst wel warmte maar een lagere vochtigheidsgraad. Niettemin heeft dit de aandacht van de Directie. 3. Slechte verlichting boven merkmachine. Men is bezig dit op te nemen om te zien of dit verbeterd kan worden. Mededelingen van de Directie. Terugkomend op een reeds eerder gedane mededeling in de O.R.-vergadering betref fende het 125-jarig bestaan van Ter Horst Co. N.V., zegt de Voorzitter, dat de plan nen hieromtrent een vastere vorm begin nen aan te nemen. Spreker zegt, dat het programma nog ge heim gehouden wordt, doch hij kan wel meedelen, dat op donderdag 2 juni 's avonds een herdenkingsbijeenkomst zal worden gehouden met het personeel en dat op vrijdag 3 en zaterdag 4 juni de bedrij ven zullen stoppen om dit jubileum met passende feestelijkheden te vieren. Verder is het de bedoeling het feestterrein ook voor het publiek open te stellen op maandag 6 juni (2e Pinksterdag). Op een vraag betreffende de plannen in het algemeen, zegt de Voorzitter, dat hier- 5

Het Anker | 1960 | | pagina 5