Gezinsverzorging, ziekenbezoek en gepensioneerde jarigen Adreswijzigingen Reeds 6 jaar gaan wij onze gepensioneerde jarigen een verjaarsbezoek brengen en het moet er bij gezegd worden, soms wel eens te laat. Maar in die zes jaren is het aantal ge pensioneerden dan ook aanmerkelijk geste gen en ook de dagelijkse werkzaamheden, zodat het meerdere malen voorkomt dat wij na de feestelijke dag komen. In de maand maart waren er „slechts" 29 jarigen, dat is voor ons doen werkelijk weinig. Wij hopen dat Hanna nog vele jaren deze goede gezondheid mag genieten. Nu vraagt U zich af, waarom staat er nu zo'n groot artikel over Hanna in ons „Anker". Dat is heel toevallig. We kregen opeens in de gedachte om de oudste van de maand eens op de foto te zetten, inplaats van altijd hetzelfde regel tje „zo en zoveel gepensioneerde jarigen opgezocht". En zodoende staat nu Hanna op haar 85e nog in de krant. De zieken kwamen er deze maand helemaal niet slecht af. Gingen we in februari bij 30 mensen eens kijken hoe het met hen ging, in maart wa ren dat er maar 10. Er zijn dan vaak zoveel andere dingen, d^ de zieken er werkelijk wel eens bij inschie ten, maar we zullen maar denken: „vol gende keer beter". Van de 10 was er o.a. baas Harbers, die een fikse operatie onderging, maar 7 da gen daarna al rechtop in z'n bed zat en keek alsof er geen vuiltje aan de lucht was. En gelukkig is zijn herstel in dit tem po doorgegaan en is hij weer thuis, want uiteindelijk is het toch maar „noarns bet ter as in 't hoes". We hopen dat alle anderen, die nu nog in het ziekenhuis liggen, binnen afzienbare tijd ook weer zullen horen, dat ze naar huis mogen en zo langzamerhand hun werkzaamheden weer mogen hervatten. Hanna Mulder 85 jaar Onze oudste jarige van de maand was Hanna Mulder, die wij opzochen in het R.K. tehuis in de Rozengaarde, waar zij samen met Leida haar kamergenote een heel prettige 85ste verjaardag vierde en in de bloemetjes werd gezet. Vroeger zagen wij Hanna en Leida vaak samen wandelen, maar dat is er nu af. 't Lopen buitenshuis wil niet meer, maar verder gaat alles nog best en worden er nog vaak herinneringen opgehaald van vroeger, want Hanna heeft in haar 45- jarige loopbaan bij Ter Horst natuurlijk veel meegemaakt. Het gebeurt nog dikwijls, dat men ver huist en het nieuwe adres niet aan on-| opgeeft. Men denkt er eenvoudig niet aan om dit door te geven omdat men veronder stelt, dat niemand daar last van heeft. En toch is dit wel zo. BijvoorbeeldMen geeft zich op voor gezinsverzorging in een be paalde tijd. Waneer U geen adreswijziging opgeeft, gaan wij naar het oude huis en is dat tijdverlies voor ons. Dat geldt ook voor onze gepensioneerden. Wanneer zij jarig zijn en wij gaan eerst naar het oude adres aan het ene eind van de stad en men is verhuisd naar de andere kant, dan is dit tijdverlies. Willen de mensen, die in Holten wonen hier misschien ook aan denken 26

Het Anker | 1960 | | pagina 26