Excursie voor Onderwijzend Personeel van de Lagere Scholen Teneinde ook in onderwijskringen meer dere bekendheid te geven aan ons be drijf, zodat men desgevraagd met meer kennis van zaken inlichtingen aan ouders van scholieren zou kunnen verstrekken, werd door ons op 1 maart j.l. een excursie georganiseerd voor de Hoofden van Lagere Scholen met hun onderwijzend personeel. Op deze datum kwamen in de Huishoud school om 3 uur 's middags de door ons genodigden, velen vergezeld door hun resp. echtgenoten, bijeen. Bij binnenkomst werd aan allen een korte beschrijving ^Jets over jute en haar verwerking" over- ^Bandigd, opdat men enerzijds de excursie meter zou kunnen volgen en anderzijds thuis een en ander nog eens rustig zou kunnen nalezen. Na het nuttigen van een kopje thee wer den de 64 aanwezigen in een welkomst rede begroet door de heer A. H. ter Horst, die zich erover verheugde, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden ge geven. De aanwezigen werden daarna in groepen verdeeld, waarbij de heer A. H. ter Horst spontaan aanbood de eerste groep per soonlijk te willen rondleiden. Opdat men een beter inzicht zou hebben in het fabricageproces werden de groepen eerst in een afzonderlijk vertrek van de Huishoudschool het verloop van de ver schillende stadia van verwerking der jute getoond. Voorts bevonden zich aldaar ar tikelen, bij de vervaardiging waarvan onze juteproducten op enigerlei wijze verwerkt werden. Wij noemen behalve het bekende linoleum b.v. allerlei soorten telefoon kabels, speciaal de z.g. zeekabels, doek voor linnen schoentjes, gordijndoek, ge kleurde garens voor de tapijtfabrieken en de in de laatste jaren zo sterk op de voor grond getreden, in Amerika het eerst ver vaardigde z.g- „Tufted Carpets". Deze tufted en andere „vaste tapijten" worden nu ook in Holland gemaakt en komen onder allerlei merken in de handel zoals o.a.. Raventa, Ronyfelt, Tretford, etc. Ook werd nog onder de aandacht gebracht, dat wij papiergaren maken, waarvan o.a. de bekende roodkleurige uienzakken gemaakt worden. Na deze bezichtiging vond de eigenlijke rondleiding door onze fabrieken plaats. Vermelding verdient nog het feit, dat tel kens als een groep naar de toonzaal ging, de volgende groep de gelegenheid kreeg om onder leiding van de Directrice, Mej. J. van der Gaast, onze Huishoudschool te bezichtigen. Omstreeks 5 uur kwamen in de Huishoud school de eerste groepen van de excursie terug. Onder het genot van een kop koffie met een gebakje kreeg men de gelegenheid vragen te stellen, van welke gelegenheid dankbaar gebruik werd gemaakt. Aan het einde van de discussie dankte de Heer A. H. ter Horst alle aanwezigen voor hun belangstelling voor ons bedrijf, waar na de Heer G. B. B. Renger, als „oudste" schoolhoofd in een geestig speechje, de Directie dank zegde voor de interessante bezichtiging en de genoten gastvrijheid. P. 23

Het Anker | 1960 | | pagina 23