Badhuis dooltocht beloofd te worden, door een paradijs van bloeiende planten en prach tige bloemen. In de Ahoy-hal en Energie-hal zullen bij zondere exposities gehouden worden. In de afdeling „Van Kiem tot Kracht" tonen de Nederlandse wetenschappelijke institu ten en proefstations in een samenhangend geheel hun speurwerkhet bodemkundig onderzoek (de dierenwereld in de grond), het zaadonderzoek, behandeling van de bol, (men ziet het „doorlichten" en de „adem haling" van de bol) e.d. De tentoonstelling „Heelal en Aarde" van mei tot september vestigt de aandacht op het verband tussen de zonne-energie en de groei en bloei op de aarde en de andere planeten. Daar zal ook worden getoond, hoe en waarom de mens het heelal onder zoekt. Als wij de Floriade bezocht hebben, beklim men we nog even de Euromast, die een onvoorstelbaar mooi panorama biedt over de Floriade zelf, over de stad, de haven en het Deltagebied. Het zal na het lezen van dit artikel wel duidelijk zijn geworden, dat de Floriade een evenement is, dat wij beslist niet mo gen missen en vrijwel iedereen zal, daar zijn wij van overtuigd, deze manifestatie graag willen zien. Wel nu, ongetwijfeld zullen er wel bus tochten naar Rotterdam georganiseerd worden door de busondernemingen. De Ne derlandse Spoorwegen in elk geval geven dagkaarten uit. Voor de prijs van f 12,30 reist men tweede klasse van Rijssen tot Rotterdam Centraal Station en terug en heeft men tevens toegang tot de Floriade. Dit betekent dus een belangrijke prijs reductie, als men weet dat een gewoon kaartje RijssenRotterdam tweede klasse f 12,kost. Laten we besluiten met een „Tot ziens op de Floriade 1960". Wij zijn al zo aan ons Ter Horst-badhuis gewend, dat wij er eigenlijk nooit meer bij stil staan, wat dit voor onze stad Rijs sen betekent. Maar wanneer je zo bij^ voorbeeld op zaterdag die hele fietsenr^p voor 't badhuis ziet staan, dan merk j™ toch wanneer we er nu eens niet klakke loos aan voorbijgaan dat dit in een zeer grote behoefte voorziet. Temeer, daar elke werknemer er met z'n gehele gezin gratis gebruik van mag maken. Zeg nu niet: „O, dat is maar voor kinderen tot 15 jaar". Het is natuurlijk begrijpelijk, dat we niet door kunnen gaan en ergens een grens moe ten trekken, maar het is wel een klein re kensommetje om te ontdekken dat een ge zin met 4 kinderen hierdoor wekelijks een bedrag van f 1,20 uitspaart. Dat niet-personeelsleden ook gebruik mo gen maken van dit bedrijfsbadhuis, is waarschijnlijk wel een unicum, zodat dus ook voor hen geldt: „Van de ouderwetse „kuuwn" naar de moderne douche". 22

Het Anker | 1960 | | pagina 22