m. i fy^ DE FLORIADE WW p® mm ëm Hoera, de zomer staat weer voor de deur, die heerlijke zomer met z'n va kanties en snipperdagen, met z'n reizen en trips. Waar gaan we dit jaar naar toe als we er eens echt een dag uit willen zijn Wat denkt U van de Ploriade; voor de vele tuinliefhebbers, die onder ons personeel schuilen, hèt evenement bij uitnemend heid om het hart eens heerlijk op te halen. Wat is er allemaal te zien daar op die uitgestrekte terreinen in Rotterdam Wel, ^at is haast teveel om op te noemen. Ifyfl We vinden daar in de eerste plaats tal van tuinen, ieder in eigen stijl, ieder met een eigen aard: de Clusius-tuin, die de sfeer van vervlogen eeuwen oproept, de 18e eeuwse tuin met het statige antiek inge richte herenhuis, Bos en veld, het domein van de inheemse flora, Droomland, de tuin der kleurigste voorjaars-, zomer- en herfst bloemen en vele anderen. Voor hen, die belangstelling hebben voor het kweken in kassen, zijn er tomaten- kassen, kassen voor voedingstuinbouw, sier- bloementeelt en bloembollencultuur, waar men de kweker aan het werk ziet temid den van zijn fruit, komkommers en toma ten, rozen, fresia's, gerbera's en anjers, bijzondere grote en kleine bolgewassen. Hier zal de kweker bijvoorbeeld de oer vorm van de anjer kunnen laten zien en de laatste en nieuwste variëteiten, die nog niet of vrijwel niet in de handel zijn. U weet natuurlijk, dat Nederland op het gebied van de bloembollencultuur wel iets presteert, maar U wist waarschijnlijk niet, dat er in de Verenigde Staten streken zijn, waar men zich heeft toegelegd op het kwe ken van irissen. De vaklui erkennen graag, dat de Amerikaanse iris iets zeer bijzonders is. Op de Floriade zal men dit zelf kunnen constateren. Er is namelijk een grote Ame rikaanse inzending, waar o.m. een prach tige terrassentuin met een typische bun galow wordt getoond en we kunnen zien hoe de gemiddelde Amerikaan z'n week end in de vrije natuur doorbrengt. Bijzon der veel bekijks zal ongetwijfeld de onge kend mooie collectie Amerikaanse orchi deeën hebben. Er zijn trouwens ook prach tige Duitse, Franse, Belgische en andere internationale inzendingen. Voor de liefhebbers van rozen is er een rosarium, waarin rozenkwekers uit tal van landen een wedkamp houden om de gou den medailles voor de schoonste en geu- rigste roos. Dan kunnen we nog een bezoek brengen aan de Koningshof, waar we bloemen en planten kunnen zien, die groeien in de tuinen en kassen van de Europese hoven. Koningin Juliana, Koning Paul van Grie kenland, Prins Rainier en Prinses Gracia van Monaco, om slechts enkele te noemen, hebben hun medewerking toegezegd om van de „Koningshof" een van de schoonste momenten der Floriade te maken. We kunnen niet alles opsommen, maar willen toch nog wel vermelden, dat in een bijzondere omgeving temidden van archeo logische voorwerpen en landbouwwerktui gen uit de oudtestamentische tijd bloemen en planten staan, die in de Bijbel worden genoemd. De linzen, de ceder van de Libanon, de oleander, de vijgeboom, het mosterzaadje.... Zo hebt U een idee gekregen van wat er zoal te zien is op de Floriade. De aanleg van de tuinen is verzorgd door tuinarchi tecten van naam, zodat de rondgang een 21

Het Anker | 1960 | | pagina 21