Bouw fonds De vorm goed beboteren en met bloem be stuiven. De boter in een warme kom met de suiker schuimig roeren zout. Eén voor één de dooiers doorroeren, daar na het gezeefde citroensap. De maizena met het bakmeel doorzeven en er bovenop leggen. Daar bovenop de amandelen. Vlug omscheppen met een klein deel van het zeer stijf geslagen eiwit (stijf slaan met een mespuntje bakpoeder). Nu de rest van het eiwit doorspatelen niet te veel roeren. Vul de wonderpan, of de vorm. De wonderpan op de klein gedraaide vlam ruim een uur bakken. In de vorm even bekoelen, dan storten en met poedersuiker bestuiven. Versieren met wat heel gehouden aman delen, een kipje en wat eitjes. (Wanneer U in de oven bakt, dan deze eerst voorverwarmen, daarna bij gas de vlammetjes temperen tot de grote van waterdruppels. Bij een elektrische oven de voorschriften gebruiken). Kijk verder: Weet U, dat als U bijvoorbeeld in de zo mer voor meerdere gasten kookt, aan Uw gasfornuis een twee-pits-gascomfoor kunt laten bevestigen Weet U, dat er voor klein-behuisden op klapbare gaskomforen zijn? (Ook voon Butagas). Op zaterdag, 19 maart j.l. werd in de lees zaal van het Parkgebouw de jaarlijkse Al gemene Ledenvergadering gehouden. De opkomst der leden was, evenals vorige jaren, groot, waaruit de belangstelling voor dit belangrijke fonds duidelijk bleek. Om precies vier uur opende de Voorzitter, de Heer H. Jordaan, de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna hij het woord gaf aan de Secreta ris voor het lezen van de notulen van de vorige ledenvergadering. Aangezien er geen aanmerkingen waren op deze notulen dankte de Voorzitter de Secre taris voor het uitvoerige verslag. Uit het jaarverslag, dat daarna door de Administrateur werd voorgelezen, noteer den wij o.a., dat het ledental weer was toegenomen. Het „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. N.V." telde op 29 februari j.l. 255 leden (v.j. 222). Gedurende het verslagjaar werden 21 bouw sommen uitgekeerd (v.j. 17). Het totaal se dert de oprichting uitgekeerde aantal bouw sommen bedroeg 145. Reeds 14 leden heb ben hun schuld aan het Bouwfonds geheel kunnen aflossen, zodat zij hun lidmaat schap hebben kunnen beëindigen met een woning, welke volledig hun eigendom is. Opvallend is volgens het verslag de toeneming' van de grootte der ingeschre ven bouwsommen. Aanvankelijk waren deze gemiddeld f 6.000,terwijl momen teel bouwsommen van f 10.000,geen zeldzaamheid zijn. Loonrondes zowel als stijging der materiaalprijzen zullen hier aan wel grotendeels debet zijn. Het volgende programmapunt „Uitkering bouwsommen in 1960" interesseerde de meeste aanwezigen. Indien zich geen on voorziene omstandigheden voordoen, zal in het nieuwe jaar voor een bedrag van f 95.000,aan bouwsommen worden uitge keerd in de volgorde zoals die werd bekend gemaakt. Een 20-tal leden zal hiervan profiteren. Aan de beurt van aftreden als Bestuurlid was de Voorzitter, de Heer H. Jordaan, die overeenkomstig de Statuten door de Di rectie werd herbenoemd. De rondvraag bracht nog enkele vragen, welke naar genoegen werden beantwoord onder het genot van een geurige kop koffie. Aan het slot van de vergadering wees de Voorzitter nog weer eens op het belang voor jongere werknemers om tijdig lid te worden. Nog te vaak hoort het Bestuur de opmerking: „Was ik maar eerder lid ge worden, dan had ik een flink bedrag aan rente verdiend". 20

Het Anker | 1960 | | pagina 20