en er toch goed willen uitzien, moeten wij niet opvallend gekleed willen gaan, want in de praktijk komen we dan altijd duur uit omdat opvallende kleren vlug vervelen. Bovendien, willen opvallende modellen echt mooi zijn, dan zijn ook de prijzen daarmede evenredig. De fabrikant kan zoiets exclusiefs maar in een kleine serie aanmaken; de kosten van het verven in een bijzondere kleur zullen ook hoog zijn en dus betaalt men voor het buitengewone van het kledingstuk. 't Zelf ontwerpen en zelf naaien is daar om een uitweg voor die kunstzinnige meis jes en vrouwen, die graag iets anders dra gen zonder grote bedragen daaraan te wil len besteden. Er is zo'n veelheid van nieu wigheden aan de markt op het gebied van stoffen en modelllen, dat we wel een gids nodig hebben om de richting (die de goede smaak ons wijst) niet kwijt teraken. Als we nu maar het principe zouden willen volgen om alles, wat we dragen, zo een voudig mogelijk te kiezen, dan hadden we geen raad nodig, want dan zagen we er als vanzelf verzorgd en beschaafd uit. De nieuwe snufjes zijn allemaal aantrekke lijk door hun nieuwigheid. Na enkele weken hangt er dan een teleur stelling meer in de kast. Door vooraf goed na te gaan wat we werkelijk kunnen ge bruiken en alleen dat dan te kopen, kun nen we ons heel wat napijn in de porte monnee besparen. Veel beter is „weinig, maar goed". Draag deze goede kleren dan ook veel en laat ze niet eerst een paar jaar in de kast hangen om uit de mode te raken. Dat is dan het beste bewijs dat ze niet nodig waren. Koop ook nooit teveel kleren voor bij zondere gelegenheden, want die komen in het leven van de meeste vrouwen maar weinig voor. Een rok met blouse, jumper of twinset, is keurig en praktisch. Het voordeel van deze dracht is, dat we hierbij onze oude mantelpakrokken kunnen opgebruiken. Graag wil ik nog even onderstrepen dat een goede huisvrouw toch vooral het om gaan met geld al jong moet leren. Want dat is iets dat men niet kan leren op korte termijn, b.v. pas als men in het huwelijksbootje stapt. In deze tijd met z'n uitgebreide levens middelen-assortiment met z'n vele soorten textiel, verschillende manieren van wo ninginrichting en diverse andere takken, is het „op de hoogte blijven" van groot belang. De scholen geven hiertoe de grond slag. Sla dus geen lessen over of meld U alsnog aan. Luister verder naar de radiopraatjes, lees erover, en bezoek demonstraties en cur sussen. Lezeressen, komt allen op de huishoud school van Ter Horst Co. N.V. G. V. Strootjes aanslepen voor de nieuwe woning Kortgeleden zag ik een spreeuw naar een enorm stuk jute kijken, tenminste voor die spreeuw was het enorm: het kopje schuin, nog eens kijken, weg huppen, terug komen en ja hoor, hij nam het Voor het te bou wen nestje. Zo gaat het onze verloofde paartjes ook, als zij aan het winkelen zijn: kijken, pie keren, weglopen, terug komen, nog eens kijken, en ja hoor Ze nemen het Dit bracht ons de opdracht om eens en kele tips te geven, die bij het inrichten ter harte genomen kunnen worden. Deze keer over enkele grote inventaris stukken, volgende keer over enkele kleine gebruiksvoorwerpen in de keuken. Alvorens tot aanschaffing van deze „dure" stukken, zoals een hoge-druk-pan, een stof zuiger, gasfornuis of was- of naaimachine wordt overgegaan, zal zowel het aanstaan de bruidje als de ervaren huisvrouw graag goede raad ontvangen. De kosten die b.v. het bezit en gebruik van een stofzuiger jaarlijks met zich meebrengt kunnen op ongeveer f 15,worden ge raamd, (indien deze stofzuiger bij aan schaffing f 130,kost en 13 jaar dienst kan doen) nl.: afschrijving f 10, stroom 300 d. a 0,05 kWh x f 0,085 f 1,28 en voor kleine reparaties f 2,50 18

Het Anker | 1960 | | pagina 18